Kiemelt ajánlatunk

Hematológia

 

A hematológia a vérképző- és a nyirokszervek betegségeivel és a véralvadás zavaraival foglalkozik. Számtalan esetben rutinszerű vérvétel során derül fény valamilyen vérképeltérésre. A fehérvérsejtek, vörösvértestek és a vérlemezkék mennyiségi változása zavarokat okozhat a szervezet működésében, akár több, akár kevesebb van belőlük a kelleténél. Előfordulhat az is, hogy egyszerre többfajta sejtes elem mennyisége nő, vagy csökken. Sőt, léteznek olyan betegségek, amikor a sejtes véralkotóelemek száma majdnem, vagy teljesen normális, azonban működésük mégis károsodott.

Ezért fontosak a limfociták a szervezetben

A fehérvérsejteknek, azaz a leukocitáknak több típusa is ismert, melyeknek többek közt fontos szerepük van a védekezésnél: limfociták, falósejtek, memóriasejtek, granulociták, monociták. Cikkünkben ezeket mutatjuk be közelebbről.

2022. január 29.

Mikor kell a hematómával orvoshoz fordulni?

A BENU cikkéből megtudhatja, milyen okok állhatnak a hematóma kialakulásának hátterében, és hogy mikor indokolt orvoshoz fordulni a vérömlennyel.

2021. október 26.

Kinek kell aggódnia a véroxigénszintje miatt?

A véroxigén szintjének ismerete és mérése bizonyos állapotok, betegségek esetén életmentő lehet. Ismerje meg a BENU cikkéből!

2021. október 18.

Vérző köldök – Mi állhat a háttérben?

A köldök vérzése nem túl gyakran előforduló jelenség, de több problémára is következtethetünk belőle. Nézzük, mely betegségek állhatnak a háttérben.
2018. december 2.

A lép megnagyobbodásának okai és tünetei

Lépünk betegségek kapcsán ritkán kerül szóba, hiszen általában nem sok baj van vele, csak csendben végzi a dolgát. Segíti immunrendszerünket, és fontos szerepet játszik a vérképzésben. A lép megnagyobbodása azonban súlyos betegségeket is jelezhet.
2017. december 4.

Mi az a hemofília?

A vérzékenység, vagy hemofília egy az emberiség történetében nagyon régóta jelenlévő betegség. A betegséget tökéletesen meggyógyítani nem, viszont kezelni lehet és kell is. Főleg azért, hogy a betegek tünetmentes életet élhessenek vele. De mit kell tudni róla és milyen jelekre kell figyelni a vérzékenység esetében?
2017. október 30.

A limfómák kialakulása és tünetei

A limfómáról sokan talán nem tuják, hogy nem más, mint a nyirokrendszer daganatos megbetegedése. Több formája létezik, melyekre általában igaz, hogy ha nem fedezik fel őket időben, a betegség könnyen továbbterjed nem csak a nyirokszöveteket érintve, hanem a test más szerveit is. De mit is kell tudni a limfómák kialakulásáról és hogyan lehet őket felismerni?
2017. október 27.

Véralvadási zavar is állhat a meddőség és a vetélések hátterében!

A Hughes-szindróma tünetei és kezelési lehetőségei.
2017. április 30.

Veszélyes diéták, melyek akár vérzékenységet is okozhatnak!

Mielőtt esztelen fogyókúrába kezdenénk, tájékozódjunk, kérjük szakember tanácsát, hiszen egyre több diétáról derül ki, hogy a szervezetünkben súlyos károkat okozhat!
2017. április 21.

A leggyakoribb hematológiai betegségek

Vérszegénység, vérképzőszervi daganatok és a véralvadás zavarai.
2017. április 16.

A lép megbetegedései

A lép betegségeinek tünetei, oka és diagnózisa.
2017. április 13.

Vérszegénység jelei, okai és kezelése

Vérszegénységre gyanakszik? Ezekre a jelekre figyeljen. Eláruljuk azt is, mi lehet az oka és melyek a további teendők!
2017. április 7.