Fertőzéssel kapcsolatos tévhitek és bakik
1. Ha indokolatlanul – nem orvosi rendelésre – szed valaki antibiotikumot, vagy rendszeresen antibakteriális szappanokat használ
Köztudott, hogy az antibiotikumok nemcsak a betegséget okozó baktériumot, hanem a jótékony bélbaktériumokat is pusztítják. Ha a kúra nem tart sokáig, a bélflóra pár nap alatt önmagától regenerálódik. Más a helyzet, ha valaki hosszú ideig és több féle antibiotikumot szed, mert ezzel megbontja a bélflóra normális összetételét. A bélben tömegével semmisülnek meg baktériumcsoportok, melynek következményeként a szervezet védtelenné válik. Olyan fertőzéseket is megkap, melyek miatt a hétköznapi állapotában nem betegedne meg.
2. Az antibiotikum kúra alatt és után szedett probiotikum megoldja minden problémánkat
Antibiotikum szedésekor javasolt valamilyen probiotikum szedése is a bélflóra megóvása érdekében. Ám a probiotikumok önmagukban tartós védelmet nem fognak adni. Ennek az az oka, hogy a bélflóra olyan, mint az ujjlenyomat, minden embernek egyedi, csak rá jellemző baktérium törzsekből áll össze. A probiotikumok átmenetileg ki tudják tölteni az antibiotikum kúra miatt keletkezett űrt, de hosszú távon nem életképesek a szervezetben, ha nem voltak az egyéni flóra tagjai. Olyanok, mint a vendégmunkások: elvégzik hasznos feladatukat, aztán dolguk befejeztével távoznak.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:
Dettol Kids antibakteriális kézmosó gél 250ml
<p>Pumpás folyékony szappan, fertőtlenítő, antibakteriális hatás. Fruity Bubbles illattal.</p>
1 249 Ft
3. Állandó fertőtlenítéssel megúszhatók a betegségek
Sokan hiszik, hogy egészségük záloga az állandó fertőtlenítés, a steril környezet elérése. Nem sokan tudják, hogy a túl steril környezet nem feltétlenül jó, mert akik így élnek, azoknak a szervezete nem szokik hozzá a fertőződésekhez. Így történhet meg az, hogy azonnal megbetegszenek, amint olyan helyre mennek (tömegközlekedés, munkahely, külföld) ahol a megszokottól eltérő mikroflórával találkoznak, mert nem alakul ki a megfelelő ellenálló képességük.
4. Antibakteriális kozmetikumok túlzott használata
A szakemberek óvva intenek attól, hogy antibakteriális kozmetikumokat használjunk, mert ezzel tönkretesszük a szervezet elsődleges védelmi vonalát, a bőrt. A tisztálkodás önmagában is, mechanikusan eltávolítja a szennyezéseket, ezzel együtt csökkenti a baktériumok számát is, de kémiailag csökkenti az antimikrobás hatású sók, zsírsavak mennyiségét is. Ha mindez folyamatos fertőtlenítéssel egészül ki, lemossuk még a védő baktérium réteget is, megnyitva az utat a fertőzések előtt.
5 hasznos tanács, ami bizonyítottan használ a fertőzések ellen
- 1. Ne szedjen antibiotikumot orvosi rendelés nélkül, ráadásul ne több félét, hosszabb ideig!
- 2. Savanyított tejtermékek közül válassza elsősorban az aludttejet, mert abban bizonyosan nincs mesterséges adalékanyag!
- 3. Úgy védheti meg a gyermekét a szülő, ha engedi piszkosnak is lenni!
- 4. A penészes élelmiszert ki kell dobni (pl. nem elég a lekvár tetejéről kanállal levenni), mert a penészgomba rákkeltő toxint termelhet, ami az egész élelmiszert szennyezhette!
- 5. Antibakteriális kézmosó rendszeres használata nem javasolt otthon, mert a bőr védő funkcióját tönkreteszi, elég a normál kézmosás szappannal!

Házi praktikák megfázás ellen
A megfázás kezelésére szinte minden családban van egy titkos recept, vagy jól bevett szokás, melyet hagyományként örökítünk tovább. Mi összeszedtünk néhány praktikát, amivel nagyanyáink és jelen korosztályunk is hatékonyan küzd a mindenkit ledöntő megfázás ellen!

Mi a különbség nátha és influenza között?
Nátha és influenza – ezt a két megnevezést igen gyakran halljuk a betegségekkel tarkított őszi-téli időszakban. Ugyan mindkettőt vírus okozza, egyáltalán nem szabad összetéveszteni őket, hiszen lefolyásuk és esetleges szövődményeik is eltérőek lehetnek. De mégis hogyan dönthetjük el, hogy egy egyszerű náthával van dolgunk, vagy influenzásak lettünk?

Hogyan kell helyesen orrot fújni?
Lassan, de biztosan elérkezik a megfázások és az influenza szezonja, amikor rengeteg köhögünk, rossz a közérzetünk és állandóan az orrunkat fújjuk. Annak ellenére, hogy utóbbit mindenki csinálja, sokan mégsem ismerik a helyes módját.

Az influenza 6 korai tünete
Az influenza korai tüneteinek időben való felismerése megakadályozhatja a vírus terjedését, és elősegítheti a betegség kezelését, mielőtt rosszabbodna. Minden évben heteket vesz el az életünkből, idén ne hagyja, hogy az influenza győzzön!

Így vihet be influenzaszezon alatt több C-vitamint
Ha a közelgő influenzaszezonban az influenzát meg is ússzuk, akkor is könnyen megfázhatunk. De hogyan lehet ezt elkerülni? Például a megfelelő vitaminbevitellel, aminek egyik alapja a C-vitamin!