2018. október 20.
Ez történik a testünkkel, amikor pihenünk
Kapcsolódó tünetek:
Gondolkodás és érzelmek
Az igazi pihenéshez szükség van arra, hogy száz százalékosan ki tudjuk kapcsolni az agyunkat és megfeledkezzünk a stresszt okozó tényezőtől. Melanie St. Ours, a The Simple Guide to Natural Health című könyv írója szerint az idegrendszer állapota hatást gyakorol a gondolkodásunkra, az érzéseinkre, a szívünkre, a tüdőnkre, az immunrendszerünkre, az emésztőrendszerünkre és még sok minden másra.
Csökken a kortizolszint
„A relaxáció csökkenti a kortizol nevű stresszhormon termelődését” – mondja a fitnesz specialista, Matt Weik. „A kortizol feladata, hogy segítsen a szervezetnek a különféle stresszhelyzetek kezelésében. Ha azonban a kortizolszint hosszú időn keresztül emelkedett, akkor magas vérnyomást is okozhat, továbbá alvászavarokhoz, rossz hangulathoz és még elhízáshoz is vezethet. Pihenés közben a kortizolszint normalizálódik, ami pozitív hatással van az egészségünkre.”
Tudatalatti változások
„A relaxáció általában a tudatunkat és a szomatikus idegrendszerünket használja annak érdekében, hogy tudatalatti változásokat idézzen elő a vegetatív idegrendszerben” – nyilatkozta James Webb, amerikai orvos. „A vegetatív idegrendszer felel a szívritmusért, a légzésért, a vérnyomásért és az olyan hormonok szintjéért, mint például az adrenalin. Ha pedig tudatosan lazítunk, akkor lelassul a vegetatív idegrendszerünk működése.”
Lassul a szívritmusunk
Különböző relaxációs technikák segíthetnek abban, hogy a felpörgött állapotból le tudjunk nyugodni, ennek pedig több jótékony hatása is van: lelassul a szívritmus, csökken a vérnyomás, aminek hatására könnyebben el tudunk lazulni.
Összpontosítás
Lehet, hogy időpocsékolásnak tűnhet a relaxálás, amikor rengeteg munka vár ránk, azonban rendkívül fontos, hogy szánjunk időt a kikapcsolódásra. Stresszhelyzetben a szervezetünknek sokkal több energiára van szüksége, ami szorongáshoz vezethet, továbbá nehezíti az összpontosítást is. A lazítás segít abban, hogy újra kiegyensúlyozottak legyünk testileg és lelkileg egyaránt.
Tisztábban látunk
A mély relaxáció csökkenti a túlzott agyi működést. Annak ellenére, hogy a magas frekvenciájú agyi hullámok célja a kommunikáció és a problémamegoldás, mégis a kiegyensúlyozott agyi hullámok jelentik a megoldást. A kortizol és az adrenalin pedig pont ellenkezőleg hatnak, azaz megakadályozzák a harmonikus állapotnak a kialakulását. A stabil lelkiállapot elérését a mély relaxáció segíti.
Melegebb érzet
A szorongás egyik fő jele a hideg, nyirkos kéz. Dr. Ursula Klich PhD szerint ha stressz ér minket, akkor a kezünkben és a lábunkban található erek összehúzódnak. Ez a jelenség leginkább nők esetében vehető észre. Ebben az esetben ajánlott akár egy rövid, háromperces meditáció, melynél becsukjuk a szemünket, lassan és mélyen vesszük a levegőt, ezáltal sikerül normalizálni szervezetünk véráramát.
Változik a szervezetünk védekezőképessége
Amikor egy nagyon stresszes időszakon vagyunk túl, sokszor érezzük magunkat úgy, mintha átment volna rajtunk egy vonat. Ez a szervezetünk teljesen normális reakciója, ugyanis az ilyen megterhelő szituációkban próbálja erősíteni az immunrendszerünket. Amikor megnő a stressz, a testünk olyan hirtelen változásokon megy át, melyek gyengítik az immunrendszert, ezáltal könnyebben alakulhatnak ki olyan panaszok, mint a fejfájás, a gyomorfájás vagy akár a pánikroham.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:
Kiemelt ajánlatunk
Akciós ajánlataink
20%
BioCo C+D duo Retard C-vitamin 1000 mg + D3-vitamin 2000 NE filmtabletta 100x
4599 Ft helyett
Akciós ár
3679 Ft
Online rendelhető
20%
Rubophen Thermo cukormentes 500mg/10mg citromízű granulátum 12x
4449 Ft helyett
Akciós ár
3549 Ft
Online rendelhető
20%
Strepfen cukormentes 8,75mg szopogató tabletta 24x
4099 Ft helyett
Akciós ár
3279 Ft
Online rendelhető
Kapcsolódó cikkek