Bőrnyugtató kenőcsök

Bőrnyugtató kenőcsök

Kapcsolódó tünetek:

Bizonyos kórképek, allergiás reakciók is indokolttá tehetik bőrnyugtató krémek külsőleges alkalmazását. A gyógyszertárakban sokféle, helyileg ható termék elérhető.

Bőrnyugtató kenőcsök alkalmazása

Napégés

Akár már a tavaszi első, erőteljesebb napsugarak hatására károsodhat, leéghet a bőr. Nyári időszakban megfelelő védőkrém alkalmazása nélkül a napégés esélye sokkal nagyobb, szinte minden ember előtt ismerősek a napégés okozta kellemetlen tünetek. A bőr károsodását a nap UV- főleg az UV-B- sugárzása okozza. A déli órákban, 10-14 óra között a legnagyobb a veszélye annak, hogy a direkt napfényben való tartózkodás hatására a bőr károsodik.

Nem szabad elfelejteni, hogy a szolárium használata is előidézhet égéses panaszokat. A károsodás mértékétől függően a tünetek és a kezelés módja is eltérő lehet. Súlyosabb esetben a bőr duzzadt, fájdalmas, rajta hólyagok képződnek. Amennyiben ilyen súlyos tünetek jelentkeznek, mindenképpen forduljon orvoshoz.

Enyhébb esetekben a bőr viszketését enyhítendő alkalmazható antihisztamin tartalmú gél. Gondoskodni kell külsődleges kezelés útján a bőr hidratálásáról és zsírtartalmának visszapótlásáról. A bőr regenerációját, a szervezet öngyógyító mechanizmusát támogathatjuk további bőrnyugtató hatású krémekkel (pl. körömvirág, dexpanthenol stb. tartalmú készítmények).

Rovarcsípés

A csípések okozta elváltozásokat kezelhetjük antihisztamin tartalmú géllel. A viszketés megszüntetése szintén hatékonyan érhető el különböző hűsítő és bőrnyugtató hatású illóolajokat tartalmazó készítményekkel is.

Érzékeny, száraz bőr

A száraz és érzékeny bőrtípusú embereknek kiemelten ügyelniük kell bőrük folyamatos ápolására és védelmére. Esetükben gyakrabban alakul ki a bőr károsodása. Amennyiben a bőr szárazsága huzamosabb ideig fennáll, kirepedezhet és bőrirritáció léphet fel. A kirepedezett bőr azt a veszélyt is magában hordja, hogy az elsődleges védelmi vonal sérülésével kórokozók juthatnak be a szervezetbe.

Kicsi babáknál jellemző a pelenkakiütés, mely egyfajta bőrirritációnak tekinthető.

Idős emberek is veszélyeztetettek, hiszen a bőr víz- és lipidtartalma a kor előrehaladtával folyamatosan csökken. Tartós, fekvésre kényszerülő betegek esetén a felfekvés kialakulásának megelőzésére szintén javasolt megfelelő bőrápoló, bőrnyugtató készítmények alkalmazása.

Az elsődleges cél az, hogy a bőr természetes, fiziológiás állapotát visszaállítsuk, illetve a panaszok megelőzése érdekében folyamatosan fenntartsuk. Ebben segíthetnek az olyan készítmények, melyek megóvják a bőr védő savköpenyét, hidratálnak, megakadályozzák a kiszáradást. Lényeges, hogy az alkalmazott készítmény mentes legyen tartósítószerektől, illetve allergizáló illatanyagoktól.

2014. április 8.

Kiemelt ajánlatunk

Kapcsolódó cikkek