A közép-angliai University of Bath kutatói szerint a reggeli elhagyásával könnyebben fogyhatunk és keményebben edzhetünk reggelente. Az érvelés szerint agyunk folyamatosan reagál a minket érő hatásokra, így nagyobb mozgás esetén éhesebbek leszünk, és kevesebbet mozgunk majd a nap hátralevő részében. Az új kutatás megállapította, hogy a mozgás előtti reggeli elhagyásával csökkenthetjük ezt a biológiai folyamatot, így agyunk nem dolgozik fogyással kapcsolatos elhatározásunk ellen.
A kutatást egy tucat, aktív életmódot folytató fiatalember bevonásával végezték, akik három egymást követő reggelen jelentkeztek az egyetem munkatársainál. Az első alkalommal 430 kalóriatartalmú zabkását reggeliztek, amit több órás pihenés követett. A második nap ugyanezt a reggelit szolgálták fel nekik, amit egy közepes intenzitású szobabiciklizés követett. A kísérlet befejező napján pedig a kísérlet alanyai nem kaptak reggelit, ellenben az edzést végig kellett csinálniuk.
A pontos kalóriabevitel meghatározásához a résztvevők minden egyes alkalommal egy ételekkel teli kosarat vittek magukkal haza, azzal a megkötéssel, hogy csak abból fogyaszthatnak a nap hátralevő részében. A következő napon visszaszolgáltatott maradék alapján a kutatók meg tudták határozni a pontos napi energiabevitelt.
A kutatást vezető, Javier Gonzalez, szerint a reggeli nélküli edzést követően a résztvevők kevesebb táplálékot vittek be a szervezetükbe a nap folyamán, és átlagosan 400 kalória veszteséggel zárták a napot. Következésképpen a fogyni vágyóknak érdemes a reggeli edzés előtt kihagyniuk a reggelit, hiszen utána kevésbé érzik magukat éhesnek, és kevésbé kompenzálnak több evéssel a későbbiekben. A siker kulcsát pedig hosszútávon ez jelentheti a kilók elleni küzdelmükben.