5. Rendezzük be hangulatosan, kedvesen, megnyugtató légkörűre a hálószobát. Ne legyen se túl meleg, se túl hideg, télen is tekerjük le kissé a fűtést. A túlzott meleg nem hajtja a nyugodt, reggelig tartó alvás malmára a vizet.
6. A szobában, ahol alszunk, legyen teljes sötétség, ne világítson semmiféle fény. Ha nincsen az ablakon függöny vagy redőny, a hajnali fény könnyen elűzheti szemünkből az álmosságot.
7. Minden este szellőztessünk ki jó alaposan, télen is: apróságnak tűnhet, de a minőségi, felébredés nélküli alváshoz elengedhetetlen a friss, oxigéndús levegő.
8. Este 7 után már ne igyunk, ne fogyasszunk magas víztartalmú ételeket, például görögdinnyét, mert ha túl sok folyadékot viszünk be, az éjszaka folyamán jelentkező vizelési inger biztosan felébreszt bennünket és megtöri éjszakánkat.
9. Alakítsuk ki az alvás-ébrenlét harmonikus és ciklikus ritmusát. Minden nap igyekezzünk közel azonos időben lefeküdni és felkelni.
10. Ha felriadunk éjjel, ne nézegessük szüntelenül az órát, ne stresszeljük ezen magunkat, mert csak rosszabb lesz. Keljünk fel, próbálkozzunk olvasással újra álmossá válni csináljunk valami egészen mást, ami monoton, nyugalmat árasztó. Csak akkor térjünk vissza az ágyba, ha újra álmosnak érezzük magunkat.
11. Egyes tápanyagok hiánya is befolyásolhatja alvásunk minőségét. A kalcium hiánya például nyugtalanságot, éberséget, a magnéziumé pedig idegességet okozhat, melyek mind olyan tulajdonságok, amik gátolják a nyugodt alvást. Éppen ezért vacsorára fogyasszunk bátran sajtot, tökmagot, esetleg csonthéjas magvakat.
2017. július 31.