Folyadék
Ahogy a felnőttek, úgy a kisbabák is elveszthetik étvágyukat mikor megbetegszenek. Azonban esetükben nagyon oda kell figyelni, hiszen különösen könnyen kiszáradhat szervezetük. Ha a zöldségekhez vagy a táphoz nincs is kedve csecsemőnknek, próbáljuk meg szoptatni vagy tejet ajánlani neki üvegből, ha pedig ezeket sem fogadja el, kérjük ki orvosunk véleményét valamilyen elektrolit-pótló készítményről.
Segítsünk hatékonyan köhögni
Kisbabánk még nem rendelkezik megfelelően erős izmokkal ahhoz, hogy kellően erős legyen a köhögése, így pedig a torok és a légutak környékén felgyülemlett nyák nem tud felszakadozni, és zavarni fogja. Segíthetünk neki azzal, ha a fürdőszobában forró vizet eresztve gőzössé tesszük a levegőt, és babánkat bevisszük pár percre. A meleg gőz fellazítja a légutakban találhat nyákot, így pedig könnyebb lesz azt kiköhögnie.
Párásító
A téli fűtési szezonban különösen fontos, hogy a benti száraz levegőt kissé nedvesebbé tegyük, babánk köhögésén pedig sokat segíthet, ha a délutáni és az esti alvás közben működik egy párásító a szobában.
Mikor hívjunk orvost?
3 hónapnál fiatalabb csecsemő esetében mindenképpen orvosi ellenőrzésre lesz szükségünk, így jelentkezzünk be már az első tünetek megjelenésénél. Idősebb babák és totyogók esetében kérjünk orvosi segítséget, ha a testhőmérséklete eléri a 38.5 °C-ot, ha az orrszívás és a köhögés ellenére is légzési nehézségekkel küzd a gyermek, ha semmit nem hajlandó megenni vagy meginni, vagy ha aluszékonnyá válik.
2020. január 3.