Milyen a bőröd? Ezekre az emésztési problémákra utal!

Milyen a bőröd? Ezekre az emésztési problémákra utal!

Kapcsolódó tünetek:

Bőrünk hibái - a pattanások, kiütések, foltok - nem csupán esztétikailag lehetnek zavaróak, hanem más problémákra is utalhatnak, így a tüneti kezelés mellett fontos a valódi kiváltó ok feltárása és annak megszűntetése. Ha sikerül az előidéző okot orvosolni, akkor azzal együtt az esztétikai problémák is el fognak tűnni.

Belső ok: anyagcserezavarok, helytelen táplálkozás Jelei: érzékeny bőr, bőrkiütések, bőrbetegségek, gombás fertőzések

Az egészséges bőr pH értéke enyhén savas, ezzel tudja biztosítani a baktériumok elleni védelmet. A helytelen táplálkozás következtében azonban a szervezet és ezzel együtt a bőr pH értéke is megváltozik, ami a bőr fokozott érzékenységét vonja maga után és kedvez a különböző gombák (például a Candida) elszaporodásának, a bőrkiütések, vagy bőrbetegségek megjelenésének. A táplálékkal bevitt méreganyagok egy részétől a test nem képes megszabadulni az emésztés során és szervezetünk más módon, például a bőrön keresztül próbálja eltávolítani ezeket a nem kívánatos anyagokat. Ekkor jelentkezhetnek bőrkiütések, pattanások, vagy egyéb bőrbetegségek.

Belső ok: Gyulladások a szervezetben Jelei: Bőrkiütések az arc meghatározott részein, hajhullás

A szervezetben lévő gyulladások intő jelei is lehetnek a bőrkiütések, a hajhullás és más egyéb tünetek mellett. A pattanások, bőrkiütések megjelenési helye utalhat a gyulladás pontos területére is: az állon megjelenő pörsenések hormonális zavarok, a száj körül és az orrszárnyon lévő bőrproblémák emésztési problémák jelei lehetnek.

Belső ok: Helytelen májműködés Jelei: Bőrszín megváltozása

A máj a méreganyagok kiválasztásáért felelős legfőbb szerv. A máj működésében fellépő súlyos probléma esetén a bőr színe sárgásra, szürkésre változhat.

Belső ok: Emésztési zavarok, felborult bélflóra Jelei: Bőrviszketés, herpesz, bőrallergia, pattanások

Táplálékfelszívódási és emésztési zavarok, valamint a felborult bélflóra egyensúly kísérő tünetei is lehetnek a bőrkiütések, pattanások, bőrviszketés vagy más bőrön látható elváltozások. Az immunrendszerünk 70-80%-a a belekben található. Ha itt nem megfelelő módon megy végbe a tápanyagok felszívódása, akkor nem jut elegendő tápanyag a szervekhez, vagyis tápanyaghiány lép fel. A bélflóra helytelen működésére utalhat a csalánkiütéses és egyéb bőrallergia, a gyakori herpesz, és a leggyakrabban a száj körül kialakuló apró pattanások is.

Belső ok: Étel intolerancia, ételallergia Jelei: Piros, viszkető foltok, bőrkiütések, ödéma

Ételallergia vagy étel intolerancia esetén testünk bármely részén, de gyakran az arcon, megjelenhetnek piros viszkető foltok, csalánkiütések, ekcémás- és pattanásszerű elváltozások, súlyos esetben pedig száj vagy nyelvdagadás is előfordulhat.

Belső ok: Zavar a vízháztartásban Jelei: Ráncosodásra hajlamos, fakó, száraz, hámló bőr

A szervezetünkben lévő vízmennyiség fogyását jól mutatják a bőrön megjelenő ráncok. Mivel a kor előrehaladtával kevesebb lesz a bőr alatti kötőszövet víztartalma, ezért az veszít feszességéből és rugalmasságából, s így a bőr gyűrötté és ráncossá válik. Az igazi bőrhidratálás a szervezeten belül történik, ami megfelelő mennyiségű és minőségű víz fogyasztásával érhető el. Elégtelen vízfogyasztásra utaló jelek: fénytelen, száraz, hámló vagy ráncos bőr, karikás és ödémás szemek, töredezett haj és köröm, valamint kicserepesedett ajkak.

Ha a fenti tüneteket tapasztaljuk, segíthetnek következő tanácsaink:

  • Fogyasszunk cinkben gazdag ételeket! Az állati eredetű cink jobban hasznosul a növényi eredetűvel szemben. Így célszerű a hüvelyesek mellett májat, tojást és húst fogyasztani.
  • Fogyasszunk lúgos hatású élelmiszereket, zöldségeket és gyümölcsöket!
  • Tisztítsuk meg szervezetünket a felhalmozódott méreganyagoktól lehetőleg évente több alkalommal! Ezáltal a szervezetünkben lévő gyulladások is csökkenni fognak.
  • Igyunk sok folyadékot! Ez legalább 30 kg-onként 1,5 liter/nap mennyiséget jelent.
  • Változtassunk étkezési szokásainkon! Kerüljük a cukrot, fehérlisztet, tejet és minden finomított, kész és zacskós ételt iktassunk ki étrendünkből!
  • Erősítsük immunrendszerünket! Mozogjunk rendszeresen, táplálkozzunk egészségesen és fogyasszunk vitaminban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket és magvakat!
2016. december 2.

Kiemelt ajánlatunk

Kapcsolódó cikkek