A teljesen egészséges fiatal férfi ugyanis annak következtében, hogy
visszatartotta a tüsszentést, komoly toroksérülést szenvedett. Kiderült, hogy a tüsszentés annyira erős volt, hogy a férfinek
megsérült a garatja és ez légbuborékok kialakulásához vezetett a nyakában. A sürgősségin nem csak antibiotikumokat kellett kapnia, de egy teljes héten keresztül kizárólag csövön keresztül tudott táplálkozni. A teljes gyógyulása pedig két hónapot vett igénybe.
Természetesen
ez a forgatókönyv rendkívül ritka, a legtöbb ember számára a tüsszentés visszaszorítása valószínűleg nem vezet ilyen súlyos következményekhez. Az orvosi beszámolók alapján az ilyen, vagy ehhez hasonló esetek, valamilyen trauma, vagy fertőzés következtében alakulhatnak ki leggyakrabban. Azért nem árt a jövőben óvatosabbnak és megengedőbbnek lennünk.
Már csak azért is, mert ha ritkán is , de ezenkívül más károkkal is számolhat az, aki szándékosan visszatartja a tüsszentését. Többek között beszakadt dobhártyával, izomhúzódásokkal és idegbecsípődésekkel találkoztak az orvosok a tüsszentés visszatartásának következményeképp.
De akkor mi a teendő, ha egy arra nem megfelelő pillanatban kell tüsszentenünk? A legbiztonságosabb módja a tüsszentésnek, ha nyitott szájjal, köhögésszerűen próbálunk megszabadulni az ingertől. Eközben ráadásul a szánkat is el tudjuk takarni. Gondolja meg, sokkal jobb, ha egy hangos tüsszentéssel vonjuk magunkra a figyelmet és nem az értünk siető mentőautó hangjával!