- Stressz
A feszültség miatt kialakuló fejfájást sokan egy, a fejüket fájdalmasan körülfogó, szoros pánthoz hasonlítják. A kellemetlen érzés a fej mindkét oldalán, sőt, hátul a nyakizmok körül is jelentkezhet. A stressz miatti fejfájást magán az állandó feszültségen kívül előidézhetik a nyugtalanság miatt előforduló alvási vagy étkezési problémák is, de hasonló fájdalmat érzékelhetünk a túl sok koffein- vagy alkoholfogyasztás következtében. Ha az utóbbi okokat kizárhatjuk, gondolkozzunk el, milyen problémával nem tudunk megküzdeni, vagy mit próbáltunk elfojtani magunkban az utóbbi időkben. A stressz okozta fejfájást súlyosbíthatja a fizikai aktivitás és az erős fények vagy szagok, azonban hányingerrel vagy rosszulléttel általában nem jár az állapot.
- Kiszáradás
Bármilyen típusú fejfájást is érzékelünk, érdemes először az életmódunkban keresni a válaszokat. Ha pedig átgondoljuk addigi napunkat, legtöbbször a dehidratációt találhatjuk felelősnek a kellemetlenségért. A rohanó mindennapokban a folyton mozgalmas tevékenységek és végeláthatatlan feladatok között hajlamosak vagyunk megfeledkezni a testünk számára szükséges folyadék beviteléről. Bár a pontos magyarázat még a tudósok számára is ismeretlen, szakértők úgy feltételezik, hogy az elégtelen mennyiségű folyadékfogyasztás a fejünkbe áramló vér mennyiségével áll összefüggésben, ezért okozhat fájdalmat. Ha mindennapossá váltak a kisebb-nagyobb fejfájások, próbáljunk meg különösen odafigyelni: a reggeli kávé mellé fogyasszunk el 2 pohár vizet, mindennap hordjunk magunknál megtöltött vizes üveget, és ne csak akkor kortyoljunk, ha már szomjasnak érezzük magunkat.
- Hajviselet
Lehet, hogy nem is gondolnánk, de rengeteg hölgy esetében okozhatnak tartós, sűrűn előforduló fejfájást a szoros hajviseletek. A ma divatos, magasan összefogott lófarkak és kontyok vagy a szoros hajfonatok igen nagy húzást gyakorolnak a hajhagymákra, ez pedig idővel fájdalmat eredményez egyrészt a vérállátás megzavarása, másrészt az idegek irritációja miatt. Ha hazaértünk, mindenképp engedjük le a hajunkat, és hagyjuk pihenni a fejbőrt, sőt még jobb, ha kicsit meg is masszírozzuk azt.
- Csökkent ösztrogén szint
Rengeteg nő tapasztalja, hogy a PMS (menstruáció előtti tünetegyüttes) egyik leggyakrabban előforduló eleme a fejfájás, és a migrénben szenvedő hölgyek számára is kritikus időszaknak bizonyul ez a pár nap. Azonban a csökkent ösztrogén szint által kiváltott fájdalmat nem csak a menstruáció előtti időszakban érzékelhetjük, hanem más, a hormonszint változásával járó periódusokban is gyakorivá válhat – ilyenek például a szülés utáni hetek vagy a menopauzát megelőző időszak.
- Arcüreg problémák
A nátha, influenza, megfázás vagy éppen allergia miatti arcüreg- vagy orrmelléküreg problémák gyakori kiváltói a rendszeres fejfájásoknak, amelyek mély, tompán lüktető fájdalommal járnak. A fájdalom jellemzője, hogy rosszabbá válik hideg, nedves időjárásban, vagy fejünket előre hajtjuk. Bár a jelenség gyakorinak mondható, arra is érdemes odafigyelnünk, hogy hasonlóságuk miatt a fájdalmat nem ritkán összetévesztik a migrénnel.
- Krónikus betegség
A sokszor és rendszeresen előforduló fejfájás több krónikus betegség jele is lehet, így a legjobb, ha kikérjük orvosunk véleményét az ügyben és kivizsgáltatjuk magunkat. A leggyakrabban fejfájást okozó betegségek közé tartozik például a magasvérnyomás, a fibromyalgia és a cukorbetegség is.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:
Aleve filmtabletta 24x
<p>Az Aleve fájdalom- és lázcsillapító, valamint gyulladásgátló hatású nem szteroid gyulladásgátló gyógyszer. Hát,- derék- és ízületi fájdalom kezelésére, valamint fejfájás, fogfájás, fájdalmas menstruációs görcsök, és izomfájdalmak, megfázást és influenzát kísérő fájdalom és láz kezelésére alkalmas.</p>
1 999 Ft helyett:1 699 Ft

Hogyan csillapítható az erős fejfájás?
A fejfájás az egyik leggyakoribb fájdalom, amit az életünk során tapasztalunk. Zömében teljesen ártalmatlan okai vannak, így a megfelelő kezeléssel hamar el is múlik. Alábbiakban összegezzük, mit tehetünk, hogy minél előbb csillapodjon a fájdalom.

Fejfájás csillapítása (X)
A fájdalomcsillapítás nem mindig egyszerű kérdés, hiszen ami az egyik embernél bevált megoldás, az a másiknál nem biztos, hogy működni fog

Én bírom a fájdalmat! De kell ez nekem? Meddig érdemes tűrni a fejfájást?
Fáj a feje? Hasogat, szúr, nyilall? Nem tud már másra koncentrálni, de mégsem vesz be gyógyszert? Meddig akar várni vele? És főként: miért?

A migrén típusai
Ahogy a legtöbb betegségnek, a sokakat érintő migrénnek is léteznek különféle típusai. Ezeket eltérő tünetek kísérik, illetve megjelenésül más és más korosztályra jellemző.