Bár visszérműtétet minden hónapban el lehet végezni - és ha sürgős, akkor nem is kell az időponton gondolkozni -, viszont érdemesebb inkább akkorra tenni, amikor már lehűlt az idő. Amiért inkább az ősztől tavaszig tartó időszakot javasolják, az főleg azért van, mert a műtét után a beteg kénytelen fáslit viselni. Ez a nyári nagy melegben sokkal kellemetlenebb, mivel kb. 4-6 hétig az egész alsó végtagot be kell, hogy borítsa (természetesen fásli helyett ez lehet kompressziós harisnya is, de a hőségben ennek a viselése sem kellemes). Ugyanakkor a műtétet követően nem javasolt a napozás, utazás sem, pedig legtöbben épp a nyári hónapokban veszik ki jól megérdemelt éves szabadságukat, hogy elutazzanak valahova.
Az orvosok a tavaszt és az őszt jelölik meg a műtét számára legkedvezőbb időszakként, amikor a műtött rész nincs kitéve extrém időjárási viszonyoknak, jobb a sebgyógyulás. Szerencsére ma már létezik olyan kíméletes visszéreltávolítási módszer, amely még a kompresszió viselését sem teszi szükségessé.
A rádiófrekvenciás visszér-eltávolítás még a lézeres kezeléseknél is kíméletesebb, mivel sokkal kisebb hőmérsékleten éri el a kellő hatást, így enyhébb a környező szövetekre gyakorolt hatása is. Az eljárás lényege, hogy a kezelések során a mikrohullámok magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejtenek ki az erekre. A visszérbe vezetett, speciális tű 4 MHz frekvenciájú rezgése által kiváltott hőhatás elpusztítja az erek falát és azok tartalmát is. A kezelt érfal összezáródik, a benne lévő vér hirtelen megalvad. A nagyobb visszér kezelését követően itt is szükség van kompressziós harisnya alkalmazására, és a napozás kerülésére is, de a páciens néhány nap múlva újra munkába állhat.
2017. február 21.