- Fogmosás
A fogak elszíneződésének elsődleges oka a plakk felhalmozódása. Így a legbiztosabb, amit tehetünk, ha rendszeresen járunk fogorvoshoz, továbbá fehérítő fogkrémmel mossuk meg a fogainkat.
- Fogselyem
Ne feledkezzünk meg a fogselyem használatáról sem, hiszen az a napi pár perc sokat tehet fogaink egészségéért. Fogmosással sajnos nem tudjuk az összes baktériumot eltüntetni a szánkból, ami akár komoly fertőzésekhez is vezethet.
- Szívószál
Minél kevesebbet érintkeznek a fogaink a kávéval, annál kisebb az esélye annak, hogy később elszíneződnek. Egy szívószál használata nagyon jó szolgálatot tud tenni ennek elkerülésében, azonban forró italoknál lehet, hogy nem túl jó választás.
- Sütőpor és hidrogén-peroxid
Készítsük el mi magunk a fogfehérítő hatású fogkrémünket. Ehhez keverjünk össze egy kevés sütőport és hidrogén-peroxidot. Az állaga legyen enyhén folyós és sima, ugyanis, ha szemcsés, akkor túl sok benne a sütőpor, ami kárt tehet a fogzománcban.
- Tej
Egy kevés tej a kávéba, és máris sokkal kisebb az esélye annak, hogy elszíneződnek a fogaink. Egy, az International Journal of Dental Hygiene nevű szaklapban megjelent kutatásban arról számoltak be, hogy a tejben található kazein meggátolhatja a fogak elszíneződését.
- Víz
Kávézás közben mindig igyunk pár korty vizet. Utóbbi ugyanis lemossa a fogakról azokat az anyagokat, melyek a fogak elszíneződését okozhatják.
- Sebesség
Minél gyorsabban isszuk meg a kávét, annál kisebb az esélye, hogy a fogaink elszíneződnek, hiszen ezáltal rövidebb ideig érintkeznek a kávéval.
- Cukormentes rágó
A rágózás szintén sokat tehet fogaink elszíneződése ellen, hiszen beindítja a nyáltermelést, aminek következtében nem tapadnak meg a káros anyagok a fogainkon. Az amerikai Dental Association szerint, ha étkezés után kb. 20 percig rágózunk, akkor megelőzhetjük a fogszuvasodást is.