Szőrtelenítési technikák

Szőrtelenítési technikák

Kapcsolódó tünetek:

Fiatalkorban egyszerűbb módszereket alkalmazhatunk, ám ahogy öregszünk, komplexebb megoldásokra van szükség. Szőrtelenítés előtt érdemes szakember tanácsát kérni, hogy bőrtípusunknak, szőrszálainknak megfelelő eljárást tudjuk választani. Cikkünkben sorra vesszük, milyen lehetőségeink vannak.

Borotválás

A leggyakoribb szőrtelenítési mód: egyszerű, gyors, olcsó, fájdalommentes, nem igényel különösebb előkészületet, nem mellesleg otthon is elvégezhető. Hátránya, hogy hatása nem tartós, néhány naponta érdemes ismételni, emiatt gyakran kialakulhat szőrtüszőgyulladás, ez azonban az esetek nagy részében megelőzhető lenne a higiéniás szabályok betartásával.

A közhiedelemmel ellentétben a borotválástól nem lesznek sűrűbbek a szőrszálak (a hajhagymák számát nem képes megsokszorozni), ellenben a szőrszálak elvékonyodó végét a borotva folyamatosan levágja, így a szőr megerősödik. Sajnos bőrsérülés is gyakran előfordul használatakor, ezért tartós használatra nem javallott ez a módszer, inkább SOS megoldásnak tekinthető.

Gyantázás

Kezdjük a módszer legnagyobb hátrányával: fájdalmas, emellett egyre többen számolnak be allergiás reakciókról is gyanta használata során. Szintén hátránya még az égési sérülés veszélye.

Előnye, hogy hatása tartós, 4-5 hét. Vannak már házilag alkalmazható hideggyanta csíkok is, ezek használata főként a kar vagy a láb, bajusz környéki területekre ajánlott, a hónaljban és az intim szőrzet eltávolítására nem, ugyanis ezeken a területeken a szőr növekedése nem olyan egyenletes (a visszanövés során a bőr alá is benőhetnek), valamint a bőr érzékenyebb is a fájdalomra, ezeket a területeket bízzuk szakemberre. Hámlasztó tusfürdő, testápoló, rendszeres bőrradírozás segít megelőzni a szőrbenövéseket.

Ha a gyantázás során allergiás reakciót tapasztal, hagyjon fel ezzel az eljárással.

Kézi epilátorok

A módszer elég fájdalmas, és csak akkor alkalmazható, ha a szőrszálak már legalább 4-5 mm hosszúak. A gyantázáshoz képest az epilálás hosszabb és körülményesebb folyamat és ennél az eljárásnál is előfordulhat, hogy a szőrszálak a bőr alá nőnek.

Szőrtelenítő krém

A bőrfelszínen roncsolja a szőrszálat. Nagyon magas a vegyianyag-tartalma, ezért inkább kényszerhelyzetben javasolt az alkalmazása. Könnyen irritáció alakulhat ki a bőrön, sőt az érzékenyebb területeken, például a hajlatokban. Számoltak már be komolyabb bőrgyulladásokról is használata során.

Elektrolízis

Az arc szőrtelenítésére a legalkalmasabb, ám fájdalmas, ezért például hónaljra nem javasolt, és a lábra sem, mert elég hosszadalmas eljárás.

Lényege, hogy gyengeáramú tűvel elpusztítják a szőrhagymákat, a tűt levezetik a szőrtüsző feltételezett helyéig. Minden egyes szőrszálat sorra vesznek, ezért hosszadalmas a művelet. Hatalmas előnye, hogy hatása tartós.

Lézeres szőrtelenítés és az IPL

Az eljárás lényege, hogy nagy energiasűrűségű lézeres besugárzást elnyeli a szőrszál sötét pigmentje, és átalakulva hőenergiává elroncsolja a szőrhagymákat. Az IPL technológia a szőrtelenítésre használt hagyományos orvosi lézerek továbbfejlesztett változata.

Ha korábban a páciens napozott, önbarnító krémet használt, fény- vagy bőrérzékenységet okozó szerrel kezelte az epilálandó bőrfelületet az eljárás nem alkalmazható. A tartós szőrtelenség eléréséhez, alkattól és testtájéktól függően 3-6 kezelésre van szükség. Egy 5 kezelésből álló szőrtelenítés, 5 hetes periodikussággal számolva fél évet vesz igénybe. Hatása tartós, gyakorlatilag végleges. Ára jóval magasabb, mint a borotválásé, de hosszú távon megtérülhet, hiszen időt spórolhatunk meg vele, és nem mellékesen esztétikailag is előnyösebb megoldás.

2016. november 2.

Kiemelt ajánlatunk

Akciós ajánlataink

Kapcsolódó cikkek