A menstruáció ideje alatt ma már nagyon sok módszer áll a nők rendelkezésére ahhoz, hogy a vérzést minél kényelmesebben éljék meg, a folyamat ne hagyjon nyomot, és ebben az időszakban is úgy élhessék mindennapjaikat, ahogyan máskor. A különféle megoldások közül sokan választják a tamponok használatát, hiszen ez az eszköz szinte észrevétlenül fogja fel a menstruációs vérzést, nem okoz kellemetlenséget és huzamosabb ideig alkalmazható.
Azt a legtöbben tudják, hogy a tampont csak tiszta kézzel, megfelelő körülmények között szabad cserélni, hogy a különböző fertőzések elkerülhetőek legyenek akkor is, ha applikátoros termékről van szó. És azt is hamar megtanuljuk, hogy cserét követően mindig szemetesbe dobjuk ki a használt tampont. Azzal kapcsolatban azonban megoszlanak a vélemények, hogy milyen időközönként is kell tampont cserélni úgy, hogy egészségünknek, intim higiéniánknak az megfelelő legyen.
A tamponcsere idejét sok összetevő is meghatározhatja. Befolyásolja, hogy a vérzés mely szakaszában vagyunk, általában milyen erős a vérzés, és az is, hogy milyen nedvszívó képességű és méretű tampont használunk. A tapasztalatok alapján erősebb vérzés esetén 3-4, más esetekben akár 5-6 órán át is fent maradhat a tampon. Az éjszakára való változatok pedig akár 8 órán át tartó védelmet is biztosítanak. Azt, hogy cserélni kell-e a tampont, könnyen megállapíthatjuk abból, hogy hagy-e vérfoltot és könnyen mozdítható-e.
A termékek nedvszívó képességétől és más körülményektől eltekintve a szakértői vélemény azonban az, hogy amennyiben lehetséges, 3-4 óránként cseréljünk tampont, mert ez az az időtartam, míg az intim higiénia még fenntartható illetve ez az az időtartam , mely alatt a tamponban nem szaporodnak el a baktériumok. Ha erre nincsen lehetőségünk, akkor inkább ne tampont, hanem más módszert alkalmazzunk.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:

A menopauza lelki tünetei
Hangulatingadozások, emlékezetkiesések és motiválatlanság – sok nő ilyen és ezekhez hasonló tüneteket tapasztal magán a menopauza során. Nézzük, mi áll ezek hátterében, illetve mit tehetünk a tüntetek enyhítése érdekében.

Így támogatható a peteérés
Minden hónapban egy petesejt kezd érlelődni a petefészkek tüszőiben, amely aztán az ovuláció során megtermékenyíthető. Amennyiben gyerekvállalás előtt állunk, az alábbi módokon támogathatjuk a peteérést.

Rendszertelen menstruáció – Mi állhat a háttérben?
A rendszertelen ciklus egy viszonylag gyakori jelenség, amit a legtöbb esetben számos tényező befolyásol. Cikkünkben ezeknek jártunk utána.

Ovuláció – Ez történik a női testben
Az ovuláció, azaz a peteérés, általában a női ciklus közepén történik. Ekkor a megérett petesejt kilökődik a petefészekből a petevezetékbe. Cikkünkben sorra vesszük, pontosan mi történik ilyenkor a női szervezetben.

A fogamzásgátlók típusai
Számos lehetőség van a védekezésre, így mindenki megtalálhatja saját magának, illetve partnere számára legkényelmesebb megoldást. Cikkünkből kiderül, hogy milyen módszerek vannak a szexuális úton terjedő betegségek, illetve a teherbeesés kivédésére.