Tippek a megelőzéshez:
- Zuhanyzás, fürdés után mindig alaposan szárítsuk, töröljük meg lábainkat, s úgy húzzunk zoknit, harisnyát. Ha szükséges, szórjuk be hintőporral, akár fertőtlenítő hintőport is használhatunk.
- Használjunk jól szellőző, természetes anyagból készült zoknit, harisnyát (műszálas termékeket messziről kerüljük!) és soha nem bújjunk mezítláb zárt lábbelibe, még vászoncipőbe se! Nyáron hagyjuk a szekrényben a vastag anyagú, zárt cipőket és váltsunk a nyitott, könnyű, jól szellőző, légáteresztő anyagból készült változatokra. A legújabb divatnak megfelelő, ám szintetikus anyagból vagy gumiból készült csoda lábbeliket inkább mellőzzük.
- Nagy melegben, ha csak tehetjük, tartózkodjunk minél többet mezítláb és napoztassuk lábunkat, talpunkat.
- Ha hajlamosak vagyunk a lábizzadásra, naponta 2-3-szor cseréjük le zokninkat és váltogatva hordjuk a lábbeliket, hogy azok teljes mértékben ki tudjanak száradni. A zoknikat alaposan, magas hőmérsékleten mossuk.
- Cipőinket tartsuk tisztán, ha az anyaga ezt lehetővé teszi, rendszeresen mossuk ki és szárítsuk napon. A talpbetéteket külön tisztítsuk és szárítsuk. Időnként ki is fertőtleníthetjük őket.
- Ápoljuk rendszeresen lábunkat vagy járjunk el havonta egyszer pedikűröshöz.
- A lábon lévő kórokozókat könnyedén semlegesíthetjük különféle házi trükkökkel: kakukkfűolajos, teafaolajos vagy levendulaolajos meleg vizes fürdővel, szódabikarbónás, keserűsós, ecetes meleg lábfürdővel, melyek nem csak a kellemetlen szagokat semlegesítik, de a gombákat, baktériumokat is elpusztítják. Legalább heti 2-3-szor ismételjük ezeket a természetes kúrákat és ez eredmény nem marad el.
- Ha mindezek ellenére nap mint nap szégyenkezve vesszük le cipőnket, keressünk fel egy BENU gyógyszertárat (vagy a webshopot) és kérjünk a patikustól lábizzadást gátló, valamint cipőfertőtlenítő készítményt, melyek biztosan segítségünkre lesznek.
2017. július 10.