#4 – Rovarcsípés
Teljesen lényegtelen, hogy szúnyog-, darázs- vagy bögölycsípésről beszélünk, a teafaolaj egy hatékony szer számos rovarcsípés esetén. Gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően csökkenti a kialakult duzzanatot, és enyhíti a viszketést is. Sőt mi több, még a gyógyulást is gyorsítja. Ehhez tegyünk pár cseppet egy vattapamacsra, majd ezt nyomjunk rá a csípésre.
#5 – Fogínygyulladás
A legtöbb esetben külsőleg lehet alkalmazni a teafaolajat, viszont a merészebbek összekeverhetik vízzel, hogy ezzel öblögessenek. Baktériumölő és gyulladáscsökkentő hatásából adódóan még fogínygyulladás esetén is alkalmazható. Ehhez egy pohár vízhez adjunk 3 csepp teafaolajat, majd kortyoljunk belőle egyet, és pár másodpercig öblögessünk vele úgy, mint egy hagyományos szájvízzel. Arra fokozottan figyeljünk, hogy soha ne nyeljük le!
#6 – Torokfájás
Az előző módszerrel még a torokfájást is enyhíthetjük, így ilyen esetben is bátran öblögessünk az előbbi módon elkészített teafaolajos vízzel.
#7 – Stressz és szorongás ellen
A teafaolaj nem csak a bőrünkre és a hajunkra van pozitív hatással, hanem a benne található alkoholnak és monoterpéneknek köszönhetően még a kedvünkre, és a közérzetünkre is. Úgy tartják, hogy a stresszt és a feszültséget is képes feloldani, ezen kívül új lendületet ad, továbbá a szorongáson is képes enyhíteni. Ehhez adjunk 10 csepp teafaolajat a fürdővízhez, vagy tegyünk pár cseppet egy aromalámpába, és élvezzük jótékony hatását.
2020. november 25.