A narancsbőr a kötőszöveti rostokkal határolt zsírszövet felszaporodás, melyet egyes szerzők szerint a helyi vér- és nyirokkeringés funkcionális zavara is jellemez. A bőr alatti kötőszövetben levő zsírszövet kis „lebenykéi” betüremkednek a bőrbe, illetve felnyomják azt a kötőszöveti rostok között, így a bőr felülete egyenetlenné válik. A
narancsbőr legtöbbször a combon, a hason, a fenéken és a felkaron jelenik meg. Kialakulásában szerepet játszhat a helytelen táplálkozás, a mozgáshiány, a tartós stressz, a hormonális állapot változása (pl. terhesség), ahogy a kötőszöveti gyengeség, az anyagcsere lelassulása, a hormonzavarok és számos genetikai tényező is, de alapvető a női kötőszöveti rostok speciális elhelyezkedése.
-
Mozogjunk rendszeresen
A testmozgás szükségességét nem lehet elégszer hangsúlyozni. Heti 3-4 alkalommal mindenképp ajánlott sportot beiktatni a napirendünkbe. A testmozgás hatására tónusosabbá válik bőrünk, javul a vérkeringés és hatékonyabbá válik a zsírbontás, valamint felgyorsulnak az anyagcsere folyamatok, melyek mindegyikére szükségünk van, ha szeretnénk a narancsbőr mértékét csökkenteni.
-
Táplálkozzunk egészségesen
Táplálkozzunk mértékletesen és kiegyensúlyozottan. Étrendünkből teljes mértékben száműzzük a cukrot, a finomított lisztet, és a tartósítószerekkel, színezőanyagokkal, aromákkal dúsított termékeket. Fogyasszunk sok zöldséget, rostokban gazdag élelmiszereket. Gyümölcsöt is ehetünk, de inkább a nap első felében, hogy a bennük található fruktózt a nap során el tudja használni szervezetünk. Ha súlyfeleslegünk van, igyekezzünk lefaragni azt.
-
Igyunk sok folyadékot
Napi másfél-két liter víz elfogyasztása nélkül biztosan vesztesként kerülünk ki a narancsőrrel szemben vívott harcból. Kánikulában vagy erőteljes izzadással járó sport esetén még ennél is több folyadékra van szükségünk. A szervezet számára a tiszta víz a legjobb folyadékpótlásra alkalmas ital, de ha valaki nagyon nem szereti, ízesítheti például citrusfélékkel.
Ha a fenti tanácsokat legalább 3 hónapja betartjuk, csak ezt követően van értelme szakemberhez fordulnunk, hogy alávessük magunkat egy speciális, ultrahangos, lézeres, vákuumos vagy rádiófrekvenciás kezelésnek, mezoterápiának vagy bármilyen más gyógymódnak.