Az aranyat érő almaecet

Az aranyat érő almaecet

Kapcsolódó tünetek:

Mi az almaecet?

A főzési kultúránkban régóta fontos szerepet tölt be az ecet, hiszen már az egyiptomiak is használták az ételek ízesítésére, tartósítására. Feltalálását egyébként egy hibának köszönhetjük, ami alkoholkészítés során következett be, amikor egy köcsöggel teli bort rosszul takartak le, az megsavanyodott. Ezáltal ismerte meg az emberiség az ecetet, amit azóta is világszerte használnak. A különböző ecetek közül az almaecet az egyik legkedveltebb, amit kellemes ízének köszönhet. Ahogy a neve is elárulja, almaléből készül, melynek a gyümölcscukor tartalmát baktériumok és élesztőgombák segítségével ecetsavvá alakítják át. A végeredménynek pedig számos jótékony hatása van, melyeket az alábbiakban ismertetünk.
  1. Stabilizálja a vércukorszintet, továbbá cukorbetegség esetén is segít

A 2-es típusú diabétesz a világ egyik legelterjedtebb betegsége, melyben központi szerepe van az étkezésnek. Ha a szervezetünkbe túl sok kalóriát, zsírt és cukrot viszünk be, akkor az egy idő után már nem képes rendesen szabályozni a vércukorszintet, így szépen lassan inzulinrezisztencia vagy inzulinhiány lép fel. Természetesen az egészséges emberek számára is fontos, hogy normál szinten tartsák a vércukrukat, így például elkerülhetik az étkezés utáni fáradtságot, és sokkal energikusabbnak is érzik magukat. Ebben nyújt segítséget az almaecet. Több vizsgálat eredménye igazolja, hogy az inzulin-érzékenységet 34 százalékkal javítja egy szénhidrátokban gazdag étkezés után. Az inzulinnak megnő a hatásfoka, aminek következtében a sejtek könnyebben dolgozzák fel a cukrot. Egy kutatás továbbá azt is kiderítette, hogy ha lefekvés előtt elfogyasztunk két evőkanál almaecetet, akkor 4 százalékkal alacsonyabb lesz másnap reggel a vércukorszintünk.
  1. Zsírégető hatása van

Ha meg szeretnénk szabadulni pár kilótól, akkor bátran ajánljuk az almaecetet. Az ugyanis képes meghosszabbítani a telítettségérzetünket, így később leszünk újra éhesek. Egy kutatás résztvevői például naponta 275 kalóriával kevesebbet vittek be a szervezetükbe, aminek hosszútávon látványos eredményei voltak.
  1. Veszélyes baktériumok ellen is hatásos

Az almaecet a bőrünkre is jótékony hatással van, ugyanis képes elpusztítani a különféle baktériumokat és gombákat. Ezért is használják már régóta az ecetet körömgomba, tetvek, szemölcsök vagy fülfertőzések esetén. Már Hippokratész is ecetet használt a sebek fertőtlenítésére.
  1. Hatékony a korpa ellen

Ha fejbőrünk elhalt hámsejtjeivel küzdünk rengeteg korpásodás elleni termék közül válogathatunk, melyek többsége azonban kémiai anyagokat tartalmaz. Amennyiben a természetes szerek hívei vagyunk, az almaecet lesz segítségünkre. Mivel magas a természetes ecetsav koncentrációja, hatékonyan leküzdi a bőrünkön található élesztőgombákat, melyek a korpásodást idézik elő.
  1. Csökkenti a koleszterinszintet

A szívbetegségek gyakran halálhoz vezetnek, pedig ezek közül soknak a kialakulását egészséges táplálkozással, és rendszeres sportolással meg tudnánk előzni. Előbbi esetén az almaecet gyakoribb alkalmazására is ajánlott figyelni, hiszen ez nagyban hozzájárulhat szívünk egészségének a megőrzéséhez. Már számos kutatás bizonyította, hogy az almaecet csökkenti a trigliceridek és a koleszterin szintjét a vérben. Egy embereken végzett tanulmány pedig kiderítette, hogy sokkal kisebb a rizikója valamilyen szívbetegség kialakulásának azoknál, akik a salátaöntetet almaecettel készítik el.
2020. június 15.

Kiemelt ajánlatunk

Akciós ajánlataink

Kapcsolódó cikkek