Megfelelő ruha
Ki gondolná, de a hüvelygomba kialakulásában nagy szerepe van az általunk viselt ruhának. Ajánlott pamutból készült fehérneműt hordani, és a szintetikus anyagokat kerülni. Ezzel máris sokat tettünk annak érdekében, hogy megelőzzük a fertőzés kialakulását, ugyanis a szintetikus textilek nem képesek elvezetni a nedvességet, a gombának pedig köztudottan kedvez a meleg és nedves környezet. Ugyanez vonatkozik a vizes és verejtékes ruhákra is, így ajánlott azokat is minél előbb lecserélnünk. Ezeken kívül az is nagyon lényeges, hogy mellőzzük a túl feszes nadrágok viselését, ezekben ugyanis nem tud eléggé szellőzni a bőrünk, az intim területen pedig nedvesség gyűlhet össze. Amennyiben hajlamosak vagyunk az ilyen betegségekre, akkor a tanga és a túl szoros bugyik viselése sem ajánlott.
Helyes ápolás
Attól függetlenül ajánlott komoly figyelmet fordítani a hüvely tisztaságára és ápoltságára, hogy az valamelyest öntisztuló. Az illatosított tusfürdők, illetve intim mosakodók használatát mellőzzük, inkább csak langyos vízzel mossuk át ezt a területet. A túl agresszív szerek ugyanis elpusztítják a tejsavbaktériumokat, ezáltal pedig felborul a hüvelyflóra egyensúlya. A számunkra megfelelő tisztasági betét kiválasztásakor fokozottan figyeljünk oda, hogy légáteresztőt és parfümmenteset vásároljunk.
Probiotikumok szedése
A probiotikumok tökéletesen támogatják a tejsavbaktériumokat, illetve a belek és a hüvely flóráját. Ezek a jó baktériumok rengeteg élelmiszerben megtalálhatók – így például a savanyú káposztában, a kombuchában és a joghurtban is. Az étkezés mellett különböző táplálékkiegészítőkkel vagy hüvelykrémekkel is jótékonyan hathatunk a hüvelyflórára.
Cukor és finomított szénhidrátok kerülése
A szervezetünkben természetes módon szaporodnak az élesztőgombák, melyek egy bizonyos pontig nem ártalmasak. Vannak azonban olyan élelmiszerek, amelyek ezeket tápláljak, ennek hatására pedig annyira elszaporodhatnak, hogy veszélyt jelenthet az egészségünkre nézve, és többek közt hüvelygomba kialakulását is eredményezhetik. Ilyen káros hatása lehet a cukornak és a finomítatlan szénhidrátoknak, így ajánlott kerülni például a kekszeket, az édességeket és a mirelit pizzát is.
Kerüljük az antibiotikumokat
Az antibiotikumok szedése néha elengedhetetlen, azonban csak végső esetben nyúljunk ezekhez a készítményekhez, legfőképpen akkor, ha gyakran szenvedünk hüvelygombától. Az antibiotikumok ugyanis nem csupán a bakteriális fertőzéseket küzdik le, de az olyan jófajta baktériumokat is megölik, melyek védik a bőrt, a beleket és a hüvelyt. A felborult egyensúly hatására pedig a káros bacilusok könnyebben elterjednek.