Vádlinyújtás
A merev vádli és Achilles-inak a rendszeres magassarkú viselés egyik leggyakoribb következményei közé tartoznak, így kinyújtásuk a hosszú tipegéssel töltött órák után kötelező. Ezt megtehetjük akár egy gumiszalag segítségével is. Üljünk le a földre, az egyik lábunkat kinyújtva, a másikat kissé felhúzva a megtámasztáshoz, majd a nyújtott láb talpának felső részéhez akasszuk be a szalagot, ezután pedig könyökeinket egyre jobban behajlítva kezdjük magunk felé húzni azt. Tartsuk meg a pozíciót 10-15 másodpercig, majd váltsunk lábat.
A vádlinyújtás másik változata állva történik. Helyezzük egyik lábunkat behajlított térddel előre, a másikat pedig nyújtsuk ki hátrébb. Ezután kezdjük el az első lábunkra helyezni testsúlyunkat. Dőljünk is előre egy kicsit, miközben a hátsó láb sarkát a földön tartjuk. Tartsuk a pozíciót 15 másodpercig, majd cseréljünk lábat.
Nyugtató fürdő
Engedjünk meleg vizet egy lavórba, és adjunk hozzá egy kis magnézium szulfátot. Így a pihentetésen kívül az ásványi anyag izomnyugtató, lazító és fájdalomcsillapító hatásait is élvezhetjük, míg a meleg víz által kitágulnak a vénák, és a pórusok is. A meleg vizes lábfürdőt alkalmazzuk legalább 1-2 alkalommal hetente.
Hidratálás
A hidratálás különösen fontos, ha a magas sarkak rabjai vagyunk, mivel a folyamatos nyomás már pár óra elteltével is könnyen okoz bőrkeményedést, ez pedig – azon kívül, hogy esztétikailag kellemetlen – fájdalmas is lehet a későbbiekben. Minden nap használjunk kifejezetten a láb bőrére fejlesztett ápolókrémet, különös tekintettel a lábujjak tetejére, a sarokra és a talppárnára.
2019. május 18.