- Nyugalmi remegés: A mozgás hiánya esetén is jelentkező kézremegés. Általában központi idegrendszeri károsodásra utalhat. Ilyen károsodások lehetnek például a Parkinson-szindróma, agyi területeknek baleseti, vérellátási zavarra visszavezethető, esetleg daganatos vagy gyulladásos eredetű károsodása. Mindemellett a nyugalmi remegés lehet pszichés eredetű, de gyógyszer is kiválthatja.
- Kisagyi remegés: Az intenciós remegés mozgás kivitelezése közben jelentkezik. Jellemző, hogy egy céltárgyhoz közeledve – mint például könyv lapozása vagy cérna befűzése – az amplitúdó fokozódik. Jellemzően a kisagy bármilyen eredetű károsodása okozhatja, de gyakran pszichés eredetű.
- Tartási remegés: A testhelyzettől függő tartási remegés akkor jelentkezhet, ha a kezet a gravitációval ellentétesen mozgatjuk, mint például nehéz súly tartása közben. Az alkohol- vagy drogmegvonás is jellemzően tartási remegés formájában mutatkozik. Bizonyos gyógyszerekkel, élvezeti szerekkel is kiváltható, mint a kávézás vagy dohányzás. Súlyos anyagcserezavarok eseteiben általános jelenség.
2020. október 21.