Melyik gyógyvíz milyen problémára jó?
Kénes gyógyvizek: leginkább a reumás betegségek esetében hatékonyak, de nagyon jól kezelnek egyes bőrbetegségeket is, mint például a pikkelysömör vagy az ekcéma. Radonos-kénes vizek esetében már fájdalomcsillapító hatás is fellép, és ezek befolyásolhatják az anyagcserét is.
Brómos- jódos gyógyvizek: ivókúra formájában pajzsmirigybetegségre jók, fürdőként alkalmazva a reumát, bőrbetegségeket és nőgyógyászati problémákat is kezelhetünk velük.
Kloridos vizek: kifejezetten hatásosak lehetnek nőgyógyászati problémák során, bőrbetegségeknél, illetve ivókúraként hurutos megbetegedéseket gyógyíthatunk velük.
Szén-dioxid tartalmú gyógyvizek: stresszoldásért ilyen fürdőt keressünk, de a szénsavas vizek nagyon hatékonyak kardiológiai betegségek és magas vérnyomás esetében is.
Szulfátos gyógyvizek: ivókúraként hashajtásra valók, de kezelhetünk velük gyomor-, bél-, máj, és epebetegségeket is.
Földes-meszes gyógyvizek: szív- és gyomorbetegségek esetén keressük őket, illetve csontritkulás és reumás problémák esetén.
Alkalikus vizek: bélhurut, gyomorhurut vagy éppen gyomorsavtúltengés esetén érdemes bevetni őket, de légúti hurut kezelésében is erősek.
Magas vastartalmú gyógyvizek: ivókúraként alkalmazva egyszerre több szervünkre is képesek kedvező hatást kifejteni.
Fontos megjegyezni azonban, hogy a fogyasztás vagy a fürdő sem alkalmazható ugyanúgy mindenkinél, tekintettel az érzékenységekre, ugyanakkor egyes szervi problémákra, krónikus betegségekre. Így mielőtt gyógyvizes kúrába kezdenénk, mindenképp konzultáljunk szakemberrel!
2017. július 11.