Életünk napjai – Bemutatkoznak a területi menedzserek

Mentorok, közvetítők és polihisztorok is egyben. A területi menedzserek munkaköre igazán szerteágazó, ennek megfelelően mindegyikük számára más és más ennek a pozíciónak a szépsége is. Erről mesélnek nekünk.

 

Dorogsághy Orsolya

„Egy területi menedzser munkája nagyon összetett, nem könnyű néhány szóban összefoglalni. A gazdasági, az egészségügyi és a vezetői ismeretek mellett az empatikus készség, valamint a jó kommunikációs és alkalmazkodóképesség egyaránt fontos.

Jelenleg két tucat patikával dolgozom együtt, melyek napi működésében jelen vagyok. Van olyan gyógyszertárvezető, aki jobban igényli a támogatást tőlem, és van, aki kevésbé. Ehhez is igyekszem alkalmazkodni. Ha bármilyen igény, kérdés, probléma felmerül, bizalommal kereshetnek, igyekszem megoldást találni. Ha kell, közvetítek a BENU Központ és a patika között. Munkám során célom, hogy mindkét fél megelégedésével záruljanak a megbeszéléseink és a projektjeink.

2020 februárjában, még épp a COVID kitörése előtt csatlakoztam a BENU csapatához. Nagyon pörgős, kihívásokkal teli időszak van mögöttünk, azt hiszem, erre mondják, hogy rögtön a mély vízbe kerültem. Szerencsés volt, hogy a portfóliómba tartozó gyógyszertárvezetőkkel már ismertük egymást, hiszen korábban patikalátogatóként dolgoztam.

Szigorúan a végzettségemet tekintve szülésznő és okleveles ápoló vagyok, és nem véletlen, hogy ilyen segítő szakmákat választottam. Számomra fontos, hogy a mindennapokban jelen legyen egymás kölcsönös segítése, támogatása, melyet mind a kollégáimtól, mind a partnereimtől megkapok – és igyekszem is visszaadni.”

Dr. Kalydi Erika Gabriella

„Nagyon különleges, összetett feladatkör a miénk. A BENU saját tulajdonú gyógyszertárainak tevékenységét követjük nyomon. Hozzám Kelet-Magyarország 15, egymástól távol eső patikája tartozik. 

A legfontosabb feladatunk a vállalkozások működtetésével kapcsolatos gazdasági kérdések koordinálása és kezelése. Emellett kiterjed közreműködésünk a napi munkafolyamatok során felmerülő problémákra, illetve minden olyanra, amivel adott esetben a gyógyszertárvezetőt segíteni tudjuk. Akkor sikeres a munkánk, ha egyfajta összhang alakul ki a működéssel kapcsolatos kérdések vonatkozásában. A mögöttünk hagyott nehéz, terhelt időszakban is fenntartható volt ez az összhang a patikáinkban, amihez jelentősen hozzájárult aktív személyes közreműködésünk is.

Gyógyszerészként korábban már szereztem tapasztalatot gyógyszeripari cégnél területi vezetői munkakörben, illetve dolgoztam patikában is. Ez jó alapot biztosít a mostani munkakörömhöz tartozó feladatok ellátásához.

2019 nyarán kezdtem a BENU-nál területi menedzserként. Nagy örömmel vettem, hogy egy családias, barátságos légkörbe csöppentem, ahol a kollegák odaadóan segítik egymást. Mindemellett jóleső érzés megtapasztalni a munkatársak közötti kölcsönös tiszteletet is, valamint azt, hogy pozíciójuktól függetlenül egyenrangúan tekintenek egymásra.”

 

Kovács-Vidosa Gabriella

 „Területi menedzserként az a feladatunk, hogy gazdaságilag ellenőrizzük és segítsük a gyógyszertárakat. De igazából tanácsadók vagyunk a BENU képviseletében. Persze minden egyebet is csinálunk – ha úgy adódik, segítünk akár a szerelésben is (nevet). 2004-ben csatlakoztam a BENU-hoz, akkor a gazdasági igazgató mellett voltam asszisztens, 2008 óta pedig – 3 év megszakítással, míg GYES-en voltam – területi menedzserként tevékenykedem.

Ehhez a pozícióhoz elengedhetetlen a jó kommunikációs képesség, a kedvesség és egy nagy adag türelem, de az sem baj, ha az ember ért a számokhoz. Én magam közgazdász vagyok, amit sok vezetőm pozitívnak él meg, mert ennek hála egész mélyen bele tudok menni a gazdasági kérdésekbe.

A legjobban azt szeretem ebben a munkakörben, hogy nem egy helyben kell dolgoznom. Nagyon szeretek vezetni, és nagyon szeretek beszélgetni – itt pedig mindkettő adott. Változatosak a napjaink, hiszen sokat vagyunk úton. Közben persze ez kihívást is jelent. 23 gyógyszertár tartozik hozzám Zala megye egy részétől Székesfehérváron, Veszprémen, Dombóváron és Kaposváron át egészen Pécsig, Mohácsig, sőt még Csorna, Kisbér és Vas megye egy része is. Nem egyszerű beosztani és leszervezni, hogy mindenhova kétszer eljussak egy hónapban. Emiatt nem is nagyon tudok előre tervezni, hiszen sok függ attól, hogy a patikavezetők hogyan érnek rá.”

 

Nagyné dr. Sabjanics Erzsébet

„2016 májusában csatlakoztam a BENU csapatához területi menedzserként, korábban 17 éven át orvoslátogatóként dolgoztam. A két feladatkör között sok hasonlóság van: mindkettő a kapcsolatokon és a személyes találkozásokon alapul, és a megbízhatóság is elengedhetetlen hozzájuk.

Közben pedig a jelenlegi munkaköröm sokkal összetettebb – nem is olyan egyszerű körülírni, mennyi minden tartozik bele. Igazából egy összekötő kapocsként működünk a Központ és a patikák között, élő kapcsolatot tartunk, segítjük az együttműködést, amit személyes találkozásokkal tudunk megerősíteni. Ehhez a segítőkészség, a szavahihetőség, a pontosság és az elérhetőség elengedhetetlen, éppúgy, mint a lojalitás.

És hogy mi jelenti a kihívást? Ha felmerül egy feladat, azt az ember szeretné mielőbb megoldani, de nem biztos, hogy rögtön tudja rá a választ. Ilyenkor jön jól a türelem, míg megtaláljuk, melyik problémával kihez fordulhatunk, és fel kell derítenünk a legjobb megoldást a különféle helyzetekre. Nagyon sokféle kérdéssel és problémával találkozunk nap mint nap, ezt kell tudnunk hatékonyan és kellően gyorsan menedzselni. De semmiképp nem rutinmunka a miénk, ezért jó adag kreativitás is kell hozzá. Viszont jó érzés, hogy a patikák bizalommal fordulnak hozzám – ráadásul nem csak akkor, ha segítségre van szükségük. Mivel végzettségemet tekintve magam is gyógyszerész vagyok, tudják, hogy ismerem és megértem az ő világukat, ez pedig a közös munkát is nagyban segíti.”

 

Dr. Fodor Zsolt

 „Én úgy definiálnám a területi menedzser szerepkörét, hogy lefedi egy gyógyszertár gyógyszerész szakmán kívüli részét. A tulajdonost képviseljük, és a gyógyszertár működését próbáljuk segíteni, igazgatni, néha pedig egy picit felügyelni is. Tudnunk kell arról is beszélgetni a vezetőkkel, ha jól mennek a dolgok, ahogy arról is, ha van mit javítani.

Végzettségemet tekintve gyógyszerész vagyok, bár ezeket az ismereteimen nem kell közvetlenül alkalmaznom. Cserébe nem árt egy kis pedagógiai és pszichológiai érzék. Hiszek abban, hogy akkor lehetünk sikeresek, ha partnerként kezeljük a patikavezetőket. Ennek pedig a bizalom az alapja. Az első időszakban ennek kiépítésére kell a legnagyobb hangsúlyt fektetnünk, minden más ennek a függvénye.

Nincsenek sablonos napok, minden patika más és más, mindig új helyzetek adódnak, és azokból csak előre lehet lépni. Én magam is sokat tanulok minden egyes szituációból és maguktól a patikavezetőktől is. A hetek pedig csak úgy elrepülnek, ami azt jelenti, hogy itt bizony nem lehet unatkozni.”

 

Dr. Sándor Tamás

 „Amellett, hogy nagyon komplex a mi feladatunk, egészen röviden is összegezhető: a BENU-t képviseljük azokban a patikákban, ahol résztulajdonsoként jelen van, miközben a patikákat is reprezentáljuk a BENU felé. Ez egyfajta mentorálás, melynek célja, hogy mindkét fél elégedett legyen. Ebben van rutin, azaz a kötelező elemek, mellette az évek során felhalmozott tapasztalat, mely a gyors reagálásban segít, de – és szerintem ez a legfontosabb – egy jó adag emberi tényező is. A patikavezetőnek és a dolgozónak is motiváltnak kell lennie ahhoz, hogy a gyógyszertár sikeres legyen. Ehhez pedig elengedhetetlen a visszajelzés.  Ha valami működik, azt el kell ismerni, de ha nem, empátiával vegyítve azt is meg kell tudnunk beszélni.

Ebben a beosztásban alapvető a hitelesség. Fontos, hogy bennem a partnert lássák – ne csak a vezetők, hanem a beosztott kollegák is. Számomra ez sokkal több, mint puszta munkakapcsolat. Van számos olyan gyógyszertár, mellyel több, mint 15 éve dolgozom. Sok mindent átéltünk együtt, nem csak a munka frontján. Láttam felnőni a dolgozók gyermekeit, megosztották velem a családi örömeiket, osztoztam a bánatukban is. Már félszavakból is megértjük egymást. Ez a bizalom a legtöbb, amit az ember egy munkakörben megkaphat. Ha valamiért, hát ezért éri meg ezt csinálni.”

 

2021. augusztus 19.