Elsősegély
Az elsősegélynyújtás olyan egészségügyi beavatkozás, melyet bárki – laikus vagy valamilyen egészségügyi képzettséggel rendelkező személy – elvégezhet a sürgősségi ellátás megkezdése előtt azért, hogy a baleset vagy hirtelen egészségkárosodás következményeit elhárítsa. Ahhoz azonban, hogy valóban segítsünk és ne a baj súlyosságát fokozzuk, nem árt tisztában lenni pár alapvető elsősegélynyújtási fogalommal és technikával.
Mit tegyünk vérzés esetén, vagy ha csonttörés, koponyasérülés gyanúja áll fenn, mikor nem szabad mozgatni a beteget és hogyan cselekedjünk mérgezéses tüneteknél? Ha van gyermekünk, előfordulhat félrenyelés, feldughat az orrába, fülébe idegen tárgyat, beverheti a fejét, esés következtében sérülhetnek a csontjai, fogai. Ilyenkor jó, ha naprakész információval rendelkezünk arról, mit kell tennünk, amíg megérkezik a szakszerű segítség.

6 gyakori hiba elsősegély nyújtás közben
Az elsősegélynyújtás mikéntjeit mindig rengeteg zavaros információ és féligazság övezi. Nézzük, melyik az a 6 hiba, amit még ma is gyakran elkövetünk, ha segítség nyújtásra kerül a sor.

Vérző beteg ellátása otthon
Otthon is bármikor előfordulhatnak kisebb-nagyobb horzsolások, vágások és más sérülések, melyek jobb esetben csak gyengébb felszíni, máskor erősebb vérzéssel járnak. Bármilyen súlyos legyen is a vérzés, mindenképp csillapítani kell azért, hogy a nagyobb vérveszteséget elkerüljük. De hogyan lehet ehhez szakszerűen hozzálátni otthoni körülmények között?

Ezek a teendők mérgezés esetén
A mérgezés sajnos nem ritka jelenség, ami lehet enyhébb, de akár életveszélyes is, és számtalan ok kiválthatja. A mérgezések nagy része véletlen történik és fontos, hogy minél hamarabb segítséget kapjon elszenvedőjük annak érdekében, hogy a méreganyag egészségkárosító hatásait csökkenthessük. De mit tehetünk elsősegélyként ilyen esetben?

Ebcsont beforr, s ha mégse…? Gyors és szakszerű sebkezelés gyermekeknél
Nyáron szinte elkerülhetetlen a kicsiknél, hogy a fedetlen bőrfelületeket kisebb-nagyobb sérülés ne érje, sebek, horzsolások formájában. A nyári hónapok ugyanis a felhőtlen szaladgálások, kerékpározások és az önfeledt szabadtéri játékok időszaka. Ha felületi, horzsolt sebről van szó, lássuk el minél előbb. Mutatjuk, hogyan!