Rubophen 500 mg tabletta 30x

prescription icon Vény nélkül kapható gyógyszer
creditcard icon Egészségpénztári kártyára vásárolható

Felnőttek és 6 évnél idősebb gyermekeknek javasolt lázcsillapításra, különböző eredetű fájdalmak csillapítására. Csökkenti a lázat, csillapítja a megfázással járó enyhe-közepes fájdalmakat is.

in stock iconKészleten
carriageable icon Szállítható
personal-receivability icon Személyes átvétel lehetséges
same-day-delivery icon Express délutáni szállítás Budapestre elérhető
Ár: 2499 Ft helyett Special Price 2099 Ft
Egységár: 70 Ft/db
Az ár internetes megrendelés esetén érvényes.
Az akciós ár érvényessége: 2021.10.01 - 2021.10.31
Discount icon
Akció értesítő
Rubophen 500 mg tabletta 30x
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Hydrain Hidratáló szérum
XLS Medical
Tebofortan 120 mg filmtabletta 30x

A BENU Webshop ajánlata

Rubophen 500 mg tabletta 30x leírás, használati útmutató

Besorolás típusa Vény nélkül kapható gyógyszer
Hatóanyag
Kiszerelés 30x


Besorolás típusa: vény nélkül kapható gyógyszer

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Rubophen 500 mg tabletta

paracetamol

 

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

·                Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

·                További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

·                Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

·                Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.             Milyen típusú gyógyszer a Rubophen 500 mg tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.             Tudnivalók a Rubophen 500 mg tabletta szedése előtt

3.             Hogyan kell szedni a Rubophen 500 mg tablettát?

4.             Lehetséges mellékhatások

5.             Hogyan kell a Rubophen 500 mg tablettát tárolni?

6.             A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Rubophen 500 mg tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Rubophen 500 mg tabletta hatóanyaga, a paracetamol, láz-és fájdalomcsillapító hatású gyógyszer.

 

A Rubophen 500 mg tabletta felnőtteknek és 6 évesnél idősebb gyermekeknek javasolt lázcsillapításra, különböző eredetű fájdalmak – fejfájás, fogfájás, reumatikus és izomfájdalmak, menstruációs fájdalmak, idegi eredetű fájdalom, ízületi fájdalmak – csillapítására.

 

 

2.       Tudnivalók a Rubophen 500 mg tabletta szedése előtt

 

Ne szedje a Rubophen 500 mg tablettát

·                ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

·                ha súlyos vese- és/vagy májkárosodásban szenved,

·                ha heveny májbetegsége, vírusos eredetű májgyulladása (hepatitisz) van,

·                ha bizonyos veleszületett enzimrendellenessége (glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány) van,

·                6 éves kor alatt.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Rubophen 500 mg tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Más paracetamol-tartalmú készítményekkel történő együttes alkalmazás során nő a túladagolás veszélye, ezért feltétlenül ellenőrizze, hogy az alkalmazott készítmények együttes paracetamol tartalma nem haladja-e meg a maximálisan alkalmazható egyszeri adagot és a maximális napi adagot!

 

Rendszeres, vagy hosszú ideig történő alkalmazása során, valamint vese- és/vagy májműködési zavar esetén a betegek szoros orvosi felügyelete szükséges.

 

Az előírt adagot nem szabad túllépni!

 

Amennyiben Önt súlyos vesebetegség miatt kezelik, ezt a gyógyszert csak a kezelőorvos kifejezett utasítására és az általa módosított adagban szedheti.

 

Tartós és/vagy túl nagy adagok alkalmazása esetén máj- és vesekárosító hatás, továbbá vérkép elváltozások jelentkezhetnek.

 

A forgalomba hozatali tapasztalatok alapján a paracetamol alkalmazása során májkárosodás alakulhat ki terápiás adagok, különösen 4 g/nap alkalmazása mellett, vagy rövid távú kezelés után is, illetve olyan betegeknél, akiknél korábban nem állt fenn májkárosodás.

 

Óvatosság ajánlott olyan betegek esetében, akik érzékenyek az acetilszalicilsavra vagy a nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID-ok) (lásd Egyéb gyógyszerek és a Rubophen 500 mg tabletta).

 

Amennyiben a Rubophen 500 mg tabletta alkalmazása során súlyos bőrreakciók tünetei jelentkeznek Önnél – így pl. a bőr felszíni rétegének leválásával járó hólyagosodás (toxikus epidermális nekrolízis), a szájüreg, a szem és a hüvely nyálkahártyáján jelentkező hólyagos elváltozások, valamint foltos kiütéses bőrterületek (Stevens-Johnson tünetegyüttes) (lásd a 4. Lehetséges mellékhatások c. pontot), a gyógyszer szedését azonnal abba kell hagyni, és orvoshoz kell fordulni.

 

A paracetamol befolyásolhatja egyes laboratóriumi (vér- és vizelet-) vizsgálatok eredményét.

 

Egyéb gyógyszerek és a Rubophen 500 mg tabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

A Rubophen 500 mg tabletta és egyéb készítmények együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek egymás hatását módosíthatják.

·                A paracetamol fokozhatja a véralvadásgátlók hatását, a vérzések kialakulásának kockázatát.

·                A paracetamol és az ún. nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerek együttes alkalmazása fokozza a májkárosodás kockázatát.

·                A szalicilamid-tartalmú gyógyszerek megnyújtják a paracetamol kiválasztását.

·                A paracetamol- és a rifampicin-tartalmú gyógyszerek, illetve egyes epilepszia elleni szerek vagy egyes nyugtatók (barbiturát-tartalmú gyógyszerek) együttes alkalmazása a májkárosodás lehetőségét fokozza.

·                A paracetamol és egyes Parkinson-kór elleni készítmények (ún. MAO-gátlók) együttes alkalmazása izgatottságot és magas testhőmérsékletet okozhat.

·                A metoklopramid-, domperidon-tartalmú gyógyszerek fokozzák a paracetamol felszívódását.

·                A kolesztiramin-tartalmú gyógyszerek fokozzák a paracetamol felszívódását.

·                A paracetamol- és a doxorubicin-tartalmú gyógyszer együttes alkalmazása fokozza a májkárosodás kockázatát.

·                Klóramfenikol-tartalmú gyógyszerrel együtt adva annak mérgező (toxikus) hatása megnő.

·                Flukloxacillin és paracetamol együttes adása során a szervezetben található sav mennyisége megnövekedhet (metabolikus acidózis) különösen szepszis, alultápláltság vagy krónikus alkoholizmus esetén.

·                Káva-tartalmú (kávacserjéből, Piper methysticumból készült) gyógyhatású szerekkel együttes alkalmazása fokozza a májkárosodás kockázatát.

·                Az inzulin hatását a paracetamol nagy adagokban gátolhatja.

·                A paracetamol fokozhatja a vas(II)-ionok felszívódását.

 

A Rubophen 500 mg tabletta egyidejű alkalmazása étellel, itallal és alkohollal

Az esetlegesen együtt fogyasztott ételek és italok a gyógyszer hatását számottevően nem befolyásolja.

A gyógyszer alkalmazása során, illetve amíg a készítmény hatása tart, tilos alkoholt fogyasztani! A Rubophen 500 mg tabletta alkalmazása alkohollal együtt májkárosodást okozhat.

Grépfrút vagy ebből készült ital csökkentheti a paracetamol hatását.

 

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Terhesség

A Rubophen 500 mg tabletta alkalmazható terhesség alatt. Fájdalom és/vagy láz csillapítására a lehető legkisebb hatásos adagban és a lehető legrövidebb ideig kell szedni. Amennyiben a fájdalom és/vagy láz nem csökken, vagy gyakrabban kell bevennie a gyógyszert, forduljon kezelőorvosához.

 

Szoptatás

A paracetamol kiválasztódik az anyatejbe, de klinikailag nem jelentős mennyiségben.

Szoptatás alatt az orvos előírása szerint kell alkalmazni a gyógyszert.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A készítmény nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

 

 

3.       Hogyan kell szedni a Rubophen 500 mg tablettát?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja:

 

Felnőttek:

Az ajánlott egyszeri adagja 500-1000 mg (1-2 db 500 mg-os tabletta).

Legfeljebb naponta négyszer ismételhető 4 óra elteltével.

Maximális napi adag: 8 tabletta (4000 mg).

 

Gyermekek:

6 év-8 év: 250-500 mg (fél-1 tabletta) legfeljebb naponta 3-szor.

Maximális napi adag: 3 tabletta (1500 mg).

9 év-14 év: 500 mg (1 tabletta) legfeljebb naponta 4-szer.

Maximális napi adag: 4 tabletta (2000 mg).

 

Idősek:

A szokásos felnőtt adagok alkalmazhatóak.

 

Krónikus, stabil májbetegség:

Krónikus, stabil májbetegségben a dózist csökkenteni, az egyes adagok bevétele között eltelt időt pedig növelni kell.

 

A fenti maximális napi adagok rövid ideig tartó kezelés esetén (gyermekeknél 5, felnőtteknél 10 nap) alkalmazandók, ennél hosszabb ideig csak orvosi ellenőrzés mellett, az orvos által megállapított adagban szedhető.

 

Az előírt adagot nem szabad túllépni!

 

Az alkalmazás módja:

A tablettát étkezés után bőséges folyadékkal kell bevenni.

 

Ha az előírtnál több Rubophen 500 mg tablettát vett be

Azonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye.

Az előírtnál nagyobb adagok alkalmazása súlyos máj- és vesekárosodást, és vérképzőrendszeri elváltozást okozhat. Túladagolás esetén a májkárosodás tünetei az első 24 órában a sápadtság, étvágytalanság, hányinger, hányás, gyengeség, fokozott izzadás és hasi fájdalom. A paracetamol túladagolása gyomor-bélrendszeri vérzést, hasnyálmirigy-gyulladást és akut veseelégtelenséget is okozhat, halálhoz vezethet.

A májkárosodás tünetei csak a toxikus adag bevételét követő 2-3 nap elteltével jelentkeznek. A kezdeti súlyos tünetek hiányának ellenére is azonnal orvosi ellenőrzésre van szükség.

 

Ha elfelejtette bevenni a Rubophen 500 mg tablettát

Ne vegyen be kétszeres adagot, a kihagyott tabletta pótlására, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének tenné ki magát. Folytassa a kezelést az előírtak szerint.

 

Ha idő előtt abbahagyja a Rubophen 500 mg tabletta szedését

Általában nem jelentkezik semmiféle mellékhatás.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Néhány mellékhatás súlyos következményekkel is járhat. Amennyiben az alább felsorolt bármely mellékhatás kialakulását észleli, ne szedje tovább a Rubophen 500 mg tablettát, és azonnal értesítse kezelőorvosát:

·                angioödéma, mely a bőr mélyebb rétegeinek hirtelen kialakuló duzzanatával jár, és érintheti a torkot, a szemhéjakat, ajkakat és a nemi szerveket is (nem ismert gyakoriságú mellékhatás).

·                anafilaxiás sokk, mely a vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció (nem ismert gyakoriságú mellékhatás).

·                a bőr felszíni rétegének leválásával járó nyálkahártya-hólyagosodás (toxikus epidermális nekrolízis), a szájüreg, a szem és a hüvely nyálkahártyáján jelentkező hólyagos elváltozások, valamint foltos kiütéses bőrterületek (Stevens-Johnson tünetegyüttes); ún. fix gyógyszerkiütés (mindig ugyanazon a helyen jelentkező vörös, kerek folt), a bőr gennyes felhólyagosodása (pusztulózis) (nagyon ritka gyakoriságú mellékhatás, lásd Figyelmeztetések és óvintézkedések).

·                allergiás eredetű szívkoszorúér görcs (Kounis szindróma) (nem ismert gyakoriságú mellékhatás).

 

További mellékhatások:

 

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·                gyomortáji fájdalom, hányinger, hányás

 

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·                asztma

·                orrnyálkahártya duzzanat

·                vérképzőszervi rendellenességek, pl. vérlemezkeszám-, fehérvérsejtszám-csökkenés,

·                bőrpír, csalánkiütés, bőrkiütés

·                sárgaság

 

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatok alapján nem állapítható meg):

·                túlérzékenységi reakciók (bőrvörösség, bőrkiütés, viszketés, nyálkahártya tünetek)

·                hörgőgörcs

·                fehérvérsejtek számának jelentős csökkenése (agranulocitózis), a vér oxigénszállító képességének csökkenése (methemoglobinémia)

·                nagy adagban, főleg tartós alkalmazás során mérgező, igen nagy adagokban halálos májkárosodást (visszafordíthatatlan májszövet pusztulást) okozhat. Ennek korai tünetei: sápadtság, étvágytalanság, hányinger, hányás, fokozott izzadás, általános gyengeség, hasi fájdalom. Alkohol fogyasztása mellett a májkárosító hatás kifejezettebb.

·                sejtpusztulással járó (citolitikus) májgyulladás, ami akut májkárosodáshoz vezethet.

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Rubophen 500 mg tablettát tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.

A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.

 

A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Felh.:) után ne szedje ezt a gyógyszert.A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Rubophen 500 mg tabletta?

·                A készítmény hatóanyaga 500 mg paracetamol tablettánként.

·                Egyéb összetevők: kálium-szorbát, povidon, sztearinsav, talkum, kukoricakeményítő, hidegen duzzadó keményítő.

 

Milyen a Rubophen 500 mg tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy majdnem fehér, hosszúkás, mindkét oldalán domború tabletta, egyik oldalán „RUBOPHEN” jelöléssel, másik oldalán bemetszéssel ellátva.

A tabletta egyenlő adagokra osztható.

 

10 db, 20 db, ill. 30 db tabletta PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.

 

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

sanofi-aventis Zrt.

1045 Budapest, Tó utca 1-5.

Magyarország

 

Gyártó:

Chinoin Zrt.

2112 Veresegyház, Lévai utca 5.

Magyarország

 

OGYI-T-3734/01        (10 db)

OGYI-T-3734/02        (20 db)

OGYI-T-3734/04        (30 db)

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. április

Besorolás típusa

Vény nélkül kapható gyógyszer

Kiszerelés

30x


Besorolás típusa: vény nélkül kapható gyógyszer

Nemzetközi kiszállítás jelenleg nem elérhető!
DHL EU/UK shipping is not available due to technical reason!

Átvétel módja

Szállítási díj 13.999 Ft rendelési értékig:

Szállítási díj 14.000 Ft rendelés érték felett:

Személyes átvétel megjelölt BENU Gyógyszertárban

Vegye át rendelését díjmentesen közel 200 BENU Gyógyszertár egyikében! Figyelem, az elérhető készletek gyógyszertáranként eltérhetnek!
Átvételi pontok megtekintése

INGYENES

INGYENES

Belföldi futárszolgálat

Megrendelését az MPL szállítja házhoz 2-4 munkanapon belül.
Utánvét díj vásárlás értékétől függetlenül 109 Ft, online bankkártyás vagy PayPal fizetés esetén díjmentes.

790 Ft

INGYENES

FOXPOST Csomagautomata (hamarosan)

Megrendelését közel 300 FOXPOST csomagautomatában veheti át, várhatóan 2-4 munkanapon belül.
Utánvét díj vásárlás értékétől függetlenül 109 Ft, online bankkártyás vagy PayPal fizetés esetén díjmentes.

Hamarosan

Hamarosan

DHL EU Shipping (not available due to technical issues)

Maximum weight: 2kg. Delivery within the European Union in 4-6 working days. Only online card payment!
Nemzetközi kiszállítás az EU területére 4-6 munkanapon belül. Csak előrefizetéssel. Csomagsúly max. 2 kg.

Nem elérhető

Nem elérhető

DHL UK Shipping (coming soon)

Maximum weight: 2kg. Delivery to the UK in 4-6 working days Only online card payment!
Nemzetközi kiszállítás Az Egyesült Királyság területére 4-6 munkanapon belül. Csak előrefizetéssel. Csomagsúly max. 2 kg.

Nem elérhető

Nem elérhető

Elérhető fizetési módok

Fizetés átvételkor
Megrendelését a rendelés átvételekor készpénzzel vagy bankkártyával egyenlítheti ki. Belföldi futárszolgálat valamint személyes átvétel Postaponton vagy csomagautomatában az utánvét kezelés díja a rendelés összegétől függetlenül 109 Ft.

Paypal (technikai okok miatt szünetel)
Webáruházunkban házhoz szállítás esetén lehetőség van a megrendelést online PayPal fizetési szolgáltaón keresztül kifizetni.

SimplePay - online bankkártyás fizetés
Házhoz szállítás vagy Postapont átvétel esetén válassza az OTP SimplePay online bankkártyás fizetését, és spóroljon, hiszen a bankkártyás fizetések esetében az utánvét díj nem kerül felszámításra. Elfogadott bankkártyák: Maestro, Mastercard, Visa, Visa Electron.

Egészségpénztári kártya
Egészségpénztári kártyával fizetni;kizárólag gyógyszertári átvétel esetén van lehetőség. Az elfogadott kártyák gyógyszertáranként eltérhet, kérjük érdeklődjön közvetlenül a gyógyszertáál.

Érvényes: 2021. augusztus 23-tól

Miért tőlünk?
gyógyszertár ikon

350+ gyógyszertár

kamion ikon

Ingyenes kiszállítás 14.000 Ft felett

vény ikon

Vényköteles termékek foglalása

átvétel ikon

Azonnali átvétel akár 200 gyógyszertárban