Coldrex tabletta 24x

Discount icon
Feliratkozás akció értesítőre
recept ikon Vény nélkül kapható gyógyszer
hitelkártya ikon Egészségpénztári kártyára vásárolható
4449 Ft
Egységár: 185,4 Ft/db
A feltüntetett ár maximált fogyasztói ár, a webshopban résztvevő egyes gyógyszertárak ennél alacsonyabb áron is értékesíthetik. Az ár internetes megrendelés esetén érvényes a készlet erejéig.
outofstock iconNem kérhető budapesti gyógyszer házhozszállítással (készlethiány)
outofstock iconNem kérhető csomagküldéssel
A Coldrex tabletta felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb serdülők számára, a megfázás és az influenza tüneteinek rövid távú enyhítésére javallott.
Elérhetőség esetén a terméket ingyen házhoz szállítjuk Budapesten szakszemélyzet segítségével!
További kiszerelések
Coldrex tabletta 24x
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Eucerin Antipigment -25%
Fényvédelem - Akár 25% - Gondoskodjon a fényvédelemről
Skineffect könnyű, hidratáló arckrém
Foglaljorvost.hu
Gyógyszer házhoz szállítás
BENUvény - Foglalja és vegye át vényköteles gyógyszereit egyszerűen és kényelmesen!

A BENU Webshop ajánlata

Coldrex tabletta 24x leírás, használati útmutató

Cikkszám

120052

EAN kód

5098802500687

Besorolás típusa

Vény nélkül kapható gyógyszer

Hatóanyag

paracetamol

Kiszerelés

24x

Paracetamol
Fenilefrin-hidroklorid
Koffein
Terpin-hidrát
Aszkorbinsav

Megfázás és az influenza tüneteinek (láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, orrmelléküreg-gyulladás és a vele járó fájdalom) rövid távú enyhítésére.

Milyen betegségek esetén alkalmazható?
Megfázás és az influenza tüneteinek (láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, orrmelléküreg-gyulladás és a vele járó fájdalom) rövid távú enyhítésére. Nem okoz álmosságot. C-vitamint tartalmaz.

Hogyan kell alkalmazni?
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettát vízzel nyelje le.
Ne lépje túl az előírt adagot!
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza.
65 kg feletti serdülők és felnőttek: 4-6 óránként 1-2 tabletta.
24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek: 4-6 óránként 1 tabletta.
24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők: 6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
12 év alatti gyermekek: A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt.

Összetevők:
Hatóanyagok: 500 mg paracetamol, 5 mg fenilefrin-hidroklorid, 25 mg koffein, 20 mg terpin-hidrát, 30 mg aszkorbinsav tablettánként, Segédanyagként Eurocol Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz

Nem alkalmazható:
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrinre, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin-hidrátra vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére.
- ha triciklusos antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket, vagy depressziója kezelésére monoamin-oxidáz-gátló gyógyszereket szed, vagy az elmúlt két héten belül hagyta abba a monoamin-oxidáz-gátló szedését.
- szimpatomimetikumok (orrdugulás elleni szerek, étvágycsökkentők, amfetaminszerű élénkítő szerek) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha szívbetegségben, szív-ér rendszeri betegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha 12 évesnél fiatalabb.
Paracetamolt tartalmaz. Ne alkalmazza egyéb paracetamoltartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló készítményekkel együtt!
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

Ha az előírtnál több Coldrex tablettát alkalmazott, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mert fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható!
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

További információért olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Beszéljen kezelőorvosával a készítmény alkalmazása előtt, ha:
- máj- vagy vesebetegségben szenved.
- sovány vagy alultáplált.
- rendszeresen fogyaszt alkoholt.
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.
- súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát.
- más gyógyszereket is szed.
Terhesség vagy szoptatás ideje alatt orvosi felügyelet nélkül ne szedje a készítményt. Ez a készítmény koffeint tartalmaz.
A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását.






OGYI/47386/2014

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára


Coldrex tabletta


paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin), koffein, terpin-hidrát


Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

-    Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-    További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-    Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

-    Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.


A betegtájékoztató tartalma:

1.    Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.    Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt

3.    Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?

4.    Lehetséges mellékhatások

5    Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?

6.    A csomagolás tartalma és egyéb információk



1.    Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?


A Coldrex tabletta felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg‑gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.


A Coldrex tabletta paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot, koffeint, terpin-hidrátot és aszkorbinsavat (C‑vitamint) tartalmaz.

·    a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,

·    a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,

·    a koffein segít a megfázással járó levertség leküzdésében,

·    a terpin-hidrát köptető hatású,

·    a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C‑vitamin‑veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C‑vitamin igényének fedezéséhez.


A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex tabletta egyszerre enyhíti:

·    csökkenti a lázat,

·    csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,

·    megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,

·    enyhíti a torokfájást.



2.    Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt


A Coldrex tabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.




Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!


Ne szedje a Coldrex tablettát

-    ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin‑hidrátra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

·    ha triciklikus antidepresszánsokat, béta‑blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.

·    ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz‑gátló (MAO‑gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.

·    szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén.

·    ha pajzsmirigy‑túlműködése van.

·    ha szívbetegségben szenved.

·    ha szív-érrendszeri betegsége van.

·    ha magas a vérnyomása.

·    ha cukorbeteg.

·    12 évesnél fiatalabb gyermekek kezelésére a Coldrex tabletta nem alkalmazható..


Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Coldrex tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:

·    ha máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.

·    ha Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!

·    ha glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.

·    ha feokromocitómája (mellékvese‑daganat) van.

·    ha prosztata problémája vagy vizeletürítési nehézsége van.

·    ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).

Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.


Gyermekek és serdülők

12 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem adható.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.


A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.


Egyéb gyógyszerek és a Coldrex tabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.


A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:

·    warfarin vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.

·    depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz‑gátlók (pl. moklobemid, szelegilin).

·    magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta‑blokkoló gyógyszerek.

·    szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.

·    étvágycsökkentő vagy -fokozó gyógyszerek.


A Coldrex tabletta egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal

Ez a készítmény koffeint tartalmaz. A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein‑tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést okozhat (szívdobogásérzés).


Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.


Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.


A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Coldrex tabletta szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.


A Coldrex tabletta Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz

Ez a gyógyszer segédanyagként Sunset Yellow színezőfestéket (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.



3.    Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?


Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!


Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.

4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.


A készítmény ajánlott adagja


65 kg feletti serdülők és felnőttek:

4‑6 óránként 1‑2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.

Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.


43‑65 kg közötti serdülők és felnőttek:

4‑6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.

Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.


33‑43 kg közötti serdülők:

4‑6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.

Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.


12 év alatti gyermekek:

12 év alatti gyermekek esetében a készítmény – koffein‑tartalma miatt ‑ nem alkalmazható.


Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.

Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.


Az alkalmazás módja

Szájon át történő alkalmazásra.

A tablettákat vízzel nyelje le.


Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be

Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.


Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.


Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.



4.    Lehetséges mellékhatások


Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (10‑ből legfeljebb 1 beteget érinthet) tapasztalhatja:

·    fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság.

·    vérnyomás‑emelkedés.

·    hányinger, hányás.


Az alábbi ritka mellékhatások (1000-ből 1 legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:

·    hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.

·    pulzusa vagy szívverése szokatlanul gyors, vagy szabálytalan.

·    bőrkiütés vagy hámlás, vagy szájnyálkahártya‑fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.

·    vizeletürítési nehézség, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata‑megnagyobbodásuk van.


Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000‑ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:

·    tisztázatlan eredetű véraláfutások vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.

·    májműködési zavar.

·    súlyos bőrreakciók.

·    mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).

·    olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.

·    légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem‑szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex tabletta alkalmazása közben.


Az alábbi mellékhatások előfordulásának gyakorisága nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):

·    idegesség, szédülés.


Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.



5.    Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?


Legfeljebb 25ºC-on tárolandó.


A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!


A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.


Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.



6.    A csomagolás tartalma és egyéb információk


Mit tartalmaz a Coldrex tabletta?

-    A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin‑hidroklorid, koffein, terpin‑hidrát és aszkorbinsav (C‑vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin‑hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin‑hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.

-    Egyéb összetevők: kálium‑szorbát, nátrium‑lauril‑szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, Eurocol sunset yellow (E 110).


Milyen a Coldrex tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?


Narancssárga/fehér színű, kétrétegű, ovális, domború felületű, metszett élű tabletta, egyik oldalán „Coldrex” jelzéssel van ellátva.


12 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.

12 db, 16 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír//PVC összepattintható tárcában.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.


A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó


A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

GlaxoSmithKline Export Limited, Brentford, TW8 9GS

Egyesült Királyság


Gyártó:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd.

Knockbrack, Dungarvan

Írország


vagy


S.C.EUROPHARM S.A.

2 Panselelor St., Brasov, 500419

Románia


vagy


SmithKline Beecham S.A.,

Ctra. de Ajalvir, Km. 2.500, Alcalá de Henares, 28806 Madrid,

Spanyolország


A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:

GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare

1124 Budapest

Csörsz u. 43.

Tel.: 06-1-22-55-800


OGYI-T-1714/01    (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)

OGYI-T-1714/02    (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)

OGYI-T-1714/03    (12× - buborékcsomagolásban és tárcában)

OGYI-T-1714/04    (16× - buborékcsomagolásban és tárcában)

OGYI-T-1714/05    (24× - buborékcsomagolásban és tárcában)


A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január


Besorolás típusa

Vény nélkül kapható gyógyszer

Kiszerelés

24x

Paracetamol
Fenilefrin-hidroklorid
Koffein
Terpin-hidrát
Aszkorbinsav

Megfázás és az influenza tüneteinek (láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, orrmelléküreg-gyulladás és a vele járó fájdalom) rövid távú enyhítésére.

Milyen betegségek esetén alkalmazható?
Megfázás és az influenza tüneteinek (láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, orrmelléküreg-gyulladás és a vele járó fájdalom) rövid távú enyhítésére. Nem okoz álmosságot. C-vitamint tartalmaz.

Hogyan kell alkalmazni?
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettát vízzel nyelje le.
Ne lépje túl az előírt adagot!
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza.
65 kg feletti serdülők és felnőttek: 4-6 óránként 1-2 tabletta.
24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek: 4-6 óránként 1 tabletta.
24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők: 6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
12 év alatti gyermekek: A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt.

Összetevők:
Hatóanyagok: 500 mg paracetamol, 5 mg fenilefrin-hidroklorid, 25 mg koffein, 20 mg terpin-hidrát, 30 mg aszkorbinsav tablettánként, Segédanyagként Eurocol Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz

Nem alkalmazható:
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrinre, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin-hidrátra vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére.
- ha triciklusos antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket, vagy depressziója kezelésére monoamin-oxidáz-gátló gyógyszereket szed, vagy az elmúlt két héten belül hagyta abba a monoamin-oxidáz-gátló szedését.
- szimpatomimetikumok (orrdugulás elleni szerek, étvágycsökkentők, amfetaminszerű élénkítő szerek) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha szívbetegségben, szív-ér rendszeri betegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha 12 évesnél fiatalabb.
Paracetamolt tartalmaz. Ne alkalmazza egyéb paracetamoltartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló készítményekkel együtt!
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

Ha az előírtnál több Coldrex tablettát alkalmazott, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mert fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható!
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

További információért olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Beszéljen kezelőorvosával a készítmény alkalmazása előtt, ha:
- máj- vagy vesebetegségben szenved.
- sovány vagy alultáplált.
- rendszeresen fogyaszt alkoholt.
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.
- súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát.
- más gyógyszereket is szed.
Terhesség vagy szoptatás ideje alatt orvosi felügyelet nélkül ne szedje a készítményt. Ez a készítmény koffeint tartalmaz.
A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását.



Nincs ideje a gyógyszertárba menni? Rendelje meg nem vényköteles gyógyszereit online, és mi kiszállítjuk Önnek otthonába Budapesten! Részletek

Elérhető szállítási módok

Átvétel módja Szállítási díj*

Személyes átvétel megjelölt BENU Gyógyszertárban

Vegye át rendelését díjmentesen több, mint 180 BENU Gyógyszertár egyikében! Figyelem, az elérhető készletek gyógyszertáranként eltérhetnek!
Átvételi pontok megtekintése

INGYENES

Belföldi futárszolgálat

Megrendelését az MPL szállítja házhoz 1-3 munkanapon belül.

A címzettek részére megküldésre kerül a futár telefonszáma, és a statisztikai adatokkal már rendelkező településrészeken a 8:00-tól 17:00-ig tartó időintervallum helyett már 3-4 órás idősávok kerülnek megadásra.

1250 Ft

MPL Postapont

Megrendelését személyesen veheti át az MPL Postapontokon, MOL kutaknál, csomagautomatánál 1-3 munkanapon belül.

1250 Ft

FOXPOST csomagautomata

Megrendelését FOXPOST csomagautomatából veheti át 1-3 munkanapon belül.

990 Ft

18.000 Ft feletti rendelés esetében a szállítási díj ingyenes

 

Házhoz szállítás szakszemélyzettel
Budapest meghatározott területén belül az egyéb és a vény nélkül kapható gyógyszereket a BENU Budapest Csillag Gyógyszertár szakszemélyzete szállítja házhoz 1-3 munkanapon belül, aki a kiszállított termékekkel kapcsolatban felvilágosítást tud adni. A szolgáltatás csak bankkártyás előrefizetéssel érhető el.
További részletek >

A szolgáltatás csak vény nélkül kapható termékek (OTC) esetén díjmentes, azonban minimum 18000 Ft rendelési összegtől, kizárólag online bankkártyás fizetéssel vehető igénybe.

Amennyiben a kosara nem csak vény nélkül kapható gyógyszert tartalmaz, úgy nincs minimum rendelési összeg és a szállítási költség 20 000 Ft alatt 1990 Ft, 20 000 Ft felett pedig ingyenes.

Szolgáltatás típusa

Házhoz szállítás szakszemélyzettel csak nem vény nélkül kapható gyógyszerek esetén

Házhoz szállítás szakszemélyzettel egyéb termék esetén

Csomagküldés: futárszolgálat, csomagpont

Termékkör

Vény nélkül kapható gyógyszerek

Vény nélkül kapható gyógyszerek és egyéb termékek (vitamin, kozmetikum, stb.)

Csak egyéb termékek (vitamin, kozmetikum stb.)

Szolgáltatás elérhetősége

Összes budapesti kerület

Összes budapesti kerület

Országos

Kiszállító

Gyógyszerész vagy szakasszisztens

Gyógyszerész vagy szakasszisztens

MPL futárszolgálat (csomagküldés és MPL Postapont), Foxpost csomagautomata

Minimum rendelési értékhatár

18000 Ft

Nincs

Nincs

Szállítási költség

Ingyenes

1990 Ft (20 000 Ft felett ingyenes)

990 Ft-tól

Fizetési mód

online bankkártyás fizetés a rendelés leadásakor

online bankkártyás fizetés a rendelés leadásakor

online bankkártyás fizetés vagy utánvét

Szállítási határidő

1-3 munkanap

1-3 munkanap

1-3 munkanap

 

Elérhető fizetési módok

Fizetés átvételkor
Megrendelését a rendelés átvételekor készpénzzel vagy bankkártyával egyenlítheti ki. Belföldi futárszolgálat valamint személyes átvétel Postaponton vagy csomagautomatában az utánvét kezelés díja a rendelés összegétől függetlenül 250 Ft.

Paypal (technikai okok miatt szünetel)
Webáruházunkban házhoz szállítás esetén lehetőség van a megrendelést online PayPal fizetési szolgáltaón keresztül kifizetni.

SimplePay - online bankkártyás fizetés
Házhoz szállítás vagy Postapont átvétel esetén válassza az OTP SimplePay online bankkártyás fizetését, és spóroljon, hiszen a bankkártyás fizetések esetében az utánvét díj nem kerül felszámításra. Elfogadott bankkártyák: Maestro, Mastercard, Visa, Visa Electron.

Egészségpénztári kártya
Egészségpénztári kártyával fizetni kizárólag gyógyszertári átvétel esetén van lehetőség. Az elfogadott kártyák gyógyszertáranként eltérhet, kérjük érdeklődjön közvetlenül a gyógyszertárnál.

 

Érvényes: 2024. május 13-tól