A pánikbetegség kezelése
Erős szívverés, verejtékezés, és olyan érzés, mintha megfulladnánk – ezek a pánikbetegség legtipikusabb tünetei, melyekhez gyakran halálfélelem és szorongás is társul. Alább taglaljuk, milyen kezelési módok léteznek rá.
Erős szívverés, verejtékezés, és olyan érzés, mintha megfulladnánk – ezek a pánikbetegség legtipikusabb tünetei, melyekhez gyakran halálfélelem és szorongás is társul. Alább taglaljuk, milyen kezelési módok léteznek rá.
Az Asperger-szindrómások legtöbbször átlag feletti intelligenciával rendelkeznek, viszont a szociális kapcsolatok létesítése – bár vágynak a közösségi élményekre – nehézkes a számukra. Összegyűjtöttök, milyen jellemző tünetei vannak a betegségnek.
A bipoláris zavarral küszködő ember rendkívül szélsőséges érzelmi hullámzásokon és hangulatingadozáson megy keresztül, melytől nem csak ő szenved, de a környezete is.
A pánikbetegség a legfélelmetesebb pszichés zavarok egyike. Fontos, hogy elkülönítsük a pánikrohamtól. Utóbbit élete során az emberek 10%-a legalább egyszer átéli. Pánikbetegségről akkor beszélünk ha a pánikrohamok többször ismétlődnek.
Magyarországon több mint nyolcvanezer ember szenved ebben a mentális betegségben, aminek kiváltó okai nagyon összetettek. Lássuk, hogy mi vezethet a skizofrénia kialakulásához.
A boldog házasságról mindenkinek megvan a saját véleménye, és a környezetünkből is sok hasznos tanácsot kaphatunk a mindennapokban. Úgy tűnik azonban, hogy a tudományos recept nagyban különbözik az általánosan elfogadott követelményektől.
Vannak olyan emberek, akik mindig a buli középpontjában állnak, nem bírunk betelni velük, ugyanis mindig jó velük együtt lenni. De ez miért van? Miért ilyen ellenállhatatlanok és vonzóak? Íme, a legkedveltebb tulajdonságaik.
Menedzserbetegségnek nevezzük általánosságban azokat a testi panaszokat, melyek elsősorban a munkahelyünkön szerzett folyamatos stressz hatására alakulnak ki. A tünetek idővel erősödhetnek, és akár életveszélyes állapotot is előidézhetnek.
Bár kedvenceink nem tudják elmondani nekünk, ha rosszul érzik magukat, az emberi depresszióhoz hasonló viselkedést mutathatnak. Abban az esetben, ha az állatorvos már kizárta az egészségügyi okokat, érdemes felvetni a lelki probléma lehetőségét.
Magyarországon minden tizedik ember érzi magát gyakran egyedül. Vannak élethelyzetek, amelyek generálják ezt a hiányérzést, de a magány bárkit elérhet, rombolva az önértékelést, megbetegítve lelket és sok esetben a testet is.