Vény nélkül kapható
Vény nékül kapható gyógyszer
EP kártyával kapható
Egészségpénztári kártyára vásárolható

Aspirin + C Forte 800 mg/480 mg pezsgőtabletta 10x

Gyors áttekintés

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta tartalmaz acetilszalicilsavat, amely láz- és fájdalomcsillapító, és aszkorbinsavat, más néven C vitamin. Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható: · enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére, · megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

Elérhetőség: KészletenHol van készleten?

Ár: 1 949 Ft

Egységár: 194,90 Ft/db

Vagy

Egységár: 194,90 Ft/db

Az ár internetes megrendelés esetén érvényes.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Besorolás típusa Vény nélkül kapható gyógyszer
Kiszerelés 10x
Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

 

Aspirin Plus C Forte 800 mg/480 mg pezsgőtabletta

 

acetilszalicilsav és aszkorbinsav

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

-                 Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-                 További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-                 Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét.

Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont

-                 Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül (láz esetén) vagy 3-4 napon belül (fájdalom esetén) nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

 

1.             Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.             Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.             Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta tartalmaz:

·       acetilszalicilsavat, amely láz- és fájdalomcsillapító

·       aszkorbinsavat, más néven C vitamint

 

Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható:

·      enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére

·       megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát felnőttek és 12 évnél idősebb serdülők alkalmazhatják.

 

 

2.             Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

 

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát:

  • ha Ön allergiás

-        az acetilszalicilsavra, az aszkorbinsavra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy

-        más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID), amely készítményeket fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használnak.

·    ha ismert, hogy túl sok hízósejtje van (korábban fennálló masztocitózis). Az acetilszalicilsav súlyos túlérzékenységi reakciókat válthat ki (többek között kipirulással kísért keringés-összeomlást, alacsony vérnyomást, szapora szívverést és hányást).

·    ha korábban szalicilátok vagy más hasonló készítmények asztmás rohamot váltottak ki Önnél (különös tekintettel a más nem szteroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalom- és lázcsillapító készítményekre)

·    a terhesség 3. trimeszterében (ha Ön a terhessége 24. hetét betöltötte)

·    ha gyomor- vagy nyombél fekélye van,

·    ha súlyosan beszűkült máj- vagy vesefunkciója van

·    ha súlyos kezeletlen szívkárosodása van

·    ha metotrexát kezelésben részesül 15 mg/hét mennyiséget meghaladó adagban

·    ha szájon át alkalmazott véralvadásgátló gyógyszert (orális antikoaguláns) szed és korábban gyomor-vagy bélfekélye volt

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével

 

·           ha más acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerekkel együtt szedi a készítményt, hogy elkerülje a túladagolás veszélyét

·         ha fejfájása van tartós, nagy dózisú fájdalomcsillapítók alkalmazása esetén. Ne emelje az adagot, inkább forduljon kezelőorvosához, vagy gyógyszerészéhez!

·         ha rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, különös tekintettel a kombinált fájdalomcsillapító készítményekre. Ezek használata vesekárosodáshoz és a vesefunkció csökkenéséhez vezethet.

·         ha korábban gyomor- és nyombélfekélye, vagy gyulladásos gyomorbántalma (gasztritisz) volt.

·         ha jelenleg vérhígító, a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (antikoagulánsok).

·         Azonnal hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és forduljon kezelőorvosához, ha Önnél gyomor- vagy bélvérzés, vagy fekély jelentkezik! Ennek tünetei a száj vérzése, véres széklet és a széklet feketés elszíneződése.

·         ha csökkent veseműködése van, vagy szív- és keringési rendellenesség áll fenn Önnél, mint például vese-, érbetegség, szívkárosodás, jelentős műtéti vagy vérzéses esemény.

Az acetilszalicilsav szedése tovább ronthatja a vesefunkciót, egészen az akut veseelégtelenség kialakulásáig. Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, amennyiben súlyos vese- vagy kezeletlen szívkárosodásban szenved!

·         ha csökkent a májműködése.

Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos májkárosodásban szenved!

·         ha erős menstruációs vérzése van (a menstruációs vér mennyisége és a menstruáció időtartama megnőhet).

·         ha sebészeti beavatkozások előtt áll.

Az acetilszalicilsav fokozott vérzékenységi kockázatot okoz, amely még nagyon alacsony dózisban és akár napokkal a bevételt követően is fennáll. Műtéti beavatkozás előtt beszéljen kezelőorvosával, sebészorvosával, altatóorvosával vagy fogorvosával, még akkor is, ha a beavatkozás kisebb (pl. foghúzás).

·         Az acetilszalicilsav gátolja a húgysav kiválasztását. Ez köszvényes rohamot válthat ki, ha a húgysav-kiválasztása már eleve alacsony. 

·         ha glükóz-6-foszfát dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenved: ez egy, a vörösvértesteket érintő örökletes megbetegedés. Az acetilszalicilsavat orvosi felügyelet mellett kell alkalmazni!

·         ha fokozott oxalát kiválasztást detektáltak vizeletében (hiperoxalúriában szenved), hajlamos kalcium-oxalát típusú vesekövek kialakulására vagy visszatérő vesekövei vannak

·         vas túladagolásban, vagy a vasfelhasználás zavara esetén (talasszémia, hemokromatózis).

·         ha Ön asztmás.

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert, ha 2. pont 3. bekezdése „Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát” vonatkozik Önre. Az acetilszalicilsav a tüdő hörgőinek görcsét és asztmás rohamot, vagy egyéb túlérzékenységi reakciókat válthat ki. A rizikófaktorok a következők:

-     korábbi asztma

-     szénanátha

-     orrpolip, elhúzódó (krónikus) légzőszervi megbetegedés vagy

-     allergiás reakciók, például a bőrön (pl. viszketés, csalánkiütés)

·         Szoptatás alatt nem ajánlott a készítmény alkalmazása.

 

Gyermekek és serdülők

 

Reye szindróma, egy nagyon ritka idegrendszeri tünetekkel és májkárosodással járó életveszélyes betegség kialakulását figyelték meg vírusos megbetegedésre (főleg influenza és bárányhimlő) acetilszalicilsavat szedő gyermekek esetén. Ennek következtében:

·          az acetilszalicilvasat gyermekeknél és serdülőknél ilyen esetekben csak orvosi utasításra és akkor lehet alkalmazni, ha más terápiás lehetőségek nem hoztak eredményt.

·          amennyiben szédülés vagy ájulás, rendellenes viselkedés vagy hányás jelentkezne, hagyja abba a kezelést és azonnal tájékoztassa kezelőrovosát!

 

A szalicilátok alkalmazása a bárányhimlő vírus elleni oltás beadását követő 6 hétig kerülendő.

 

Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következő kezelések valamelyikében részesül:

·          15 mg/hét vagy magasabb dózisú metotrexát kezelés: egy súlyos ízületi gyulladás, a rák és a bőr elváltozásával járó pikkelysömör (pszoriázis) kezelésére használt gyógyszer.

A metotrexát toxicitása emelkedik.

    a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban gyomor- és nyombélfekélye volt

      A vérzések kockázata emelkedik.

 

Beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével mielőtt alkalmazná az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következó gyógyszerek bármelyikét szedi:

Nem ajánlott kombinációk

·          a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban nem volt gyomor- vagy nyombélfekélye

A vérzések kockázata emelkedik.

    klopidogrel (kivéve ezen kombináció jóváhagyott indikációját) és tiklopidin: a vérrögök kialakulását gátló gyógyszerek

      A vérzések kockázata emelkedhet.

·          fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használt, ún. nem-szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszerek

A gyomor- vagy nyombélfekélyek és vérzések kialakulásának kockázata emelkedik.

·          heparinok a terápiás dózisban alkalmazva (pl. érben kialakult vérrög) vagy az alkalmazott dózistól függetlenül 65 évesnél idősebb betegek esetében

A vérzések kockázata emelkedik. Ilyen esetekben más fájdalom- vagy lázcsillapító készítmény használata javasolt.

·          benzbromaron, probenecid: a köszvény kezelésére alkalmazott  húgysav-ürítő szerek

Ezen gyógyszerek hatása csökken.

 

Fokozott elővigyázatossággal alkalmazható kombinációk:

 

·   15 mg/hétnél alacsonyabb dózisú metotrexát kezelés

A metotrexát toxicitása emelkedik. Csökkent vesefunkciójú és 65 évesnél idősebb betegek esetében fokozott megfigyelés javasolt. Lásd továbbá az első bekezdés első szakaszát „Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta”.

·   a vizeletkiválasztást fokozó gyógyszerek (diuretikumok) és a magas vérnyomás és egyéb szívbetegségek kezelésére használt készítmények „pril” vagy „szartán”-ra végződő hatóanyagnevekkel (angiotenzin konvertáz enzim [ACE] gátlók, angiotenzin II receptor antagonisták)

A vesefunkció gyors romlása következhet be kiszáradt betegekben Továbbá a vérnyomás csökkenése következhet be.

·   klopidogrel (ezen kombináció jóváhagyott indikációjában): a vérrögök kialakulását gátló gyógyszer

A vérzések kockázata emelkedik.

·   a gyomor- és bélműködésre helyileg ható gyógyszerek, a gyomorsavat semlegesítő vagy savlekötő (antacid) készítmények, vagy orvosi szén, hasmenés és akut mérgezés esetén használt készítmények

Szedje ezeket a gyomorra vagy bélre ható gyógyszereket legalább 2 óra eltéréssel az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta bevételétől!

·   heparinok megelőző dózisban (pl. vérrögök) történő alkalmazása 65 évesnél fiatalabb betegek esetén

A vérzések kockázata emelkedik.

·   a vérrögök feloldására használt gyógyszerek (trombolitikumok), például sztreptokináz

A vérzések kockázata emelkedik.

·   kortizont vagy kortizonszerű anyagokat tartalmazó készítmények (glükokortikoidok), kivéve hidrokortizon pótló terápia:

A vérzések kockázata emelkedik.

·   szelektív szerotonin visszavétel gátlók, pl. citalopram, eszcitalopram, fluoxetin, fluvoxamin, paroxetin, szertralin: a depresszió kezelésére használt készítmények

A vérzések kockázata emelkedik.

·   digoxin: egy szívelégtelenség és szívritmus zavar kezelésére használt gyógyszer

A digoxin vérszintje emelkedik. A digoxin vérszintjének monitorozása szükséges az orvos által, és ha szükséges, a dózis állítása szükséges.

·   a vércukorszintet csökkentő gyógyszerek (antidiabetikumok), mint például inzulin vagy szulfonilureák:

A vércukorszint monitorozása ajánlott.

·   valproinsav: egy epilepszia kezelésére használt gyógyszer.

A valproinsav toxicitása emelkedik.

 

Kombinációk, amelyek alkalmazása megfontolást igényel:

 

·   deferazirox, deferoxamin: a túl sok vas eltávolítására használt gyógyszerek.

Deferazirox: a gyomor- vagy nyombélfekély és vérzések kockázata nő.

A deferoxamin és aszkorbinsav használata növelheti a szöveti vas toxicitást, különösen a szívben.

·   Vas és alumínium: az aszkorbinsav adása növeli a gyomor-bélrendszerből történő felszívódást. Ezt figyelembe kell venni, ha Önnek vesekárosodása van és vaspótló kezelésben részesül vagy alumínium tartalmú antacidokat szed.

·   laboratóriumi eredmények

Az acetilszalicilsav és aszkorbinsav nagy dózisban zavarhatja néhány laboratúriumi teszt eredményét, mint például a székletvér vizsgálatot, vagy a májfunkciós teszteket. Tájékoztassa kezelőorvosát, hogy az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza!

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta egyidejű bevétele alkohollal

Kerülje az alkohol fogyasztását, amíg az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza.

 

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Terhesség

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert a terhesség harmadik harmadában (a 24. hetet követően), mivel az súlyos veszélyt jelenthet Önre, vagy születendő gyermekére nézve!

A terhesség első és második harmadában (az első 24 hét alatt) kérje ki kezelőorvosa tanácsát a gyógyszer szedésével kapcsolatban.

Ha ezt a gyógyszert terhesség alatt mégis alkalmazta, azonnal vegye fel a kapcsolatot kezelőorvosával!

 

Szoptatás

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása szoptatás alatt nem ajánlott, mivel pezsgőtabletta anyagai átjutnak. az anyatejbe

 

Termékenység

Ez a gyógyszer egy olyan gyógyszerterápiás csoportba tartozik (ún. nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek, „NSAID”), amelyek a női termékenység zavarát okozhatják. Ez a hatás átmeneti és a készítmény alkalmazásának abbahagyásával helyreáll.

 

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a készítmény alkalmanként fejfájást vagy szédülést okozhat. Ne vezessen vagy kezeljen gépeket, amennyiben ezen tünetek valamelyike jelentkezne Önnél!

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz

Ez a készítmény pezsgőtablettánként 473,72 mg (20,61 mmol) nátriumot tartalmaz. Kontrollált nátrium diétán lévő betegek esetében ezt figyelembe kell venni.

 

 

3.             Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

Adagolás

Szájonát történő alkalmazásra.

A pezsgőtablettát bevétel előtt egy pohár vízben kell feloldani. A pezsgőtablettát a gyomorrirritáció csökkentése érdekében nem szabad éhgyomorra bevenni.

 

A készítmény ajánlott adagja:

 

Felnőtteknek

·                egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta

Az egyszeri adag szükség esetén 4-8 óránként ismételhető.

·                maximális napi adag: 3 pezsgőtabletta

Alkalmazás gyermekeknél és serdülőknél

 

Serdülők: 12 éves és annál idősebb

A legalacsonyabb hatékony dózist kell alkalmazni.

Az adagolás függ a serdülő testsúlyától. Ez a készítmény csak 53 kg testsúly feletti serdülők esetén alkalmazható. Az életkor csak információ céljából hivatkozott.

 

Az ajánlott egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta (800 mg acetilszalicilsav/480 mg aszkorbinsav).

A maximális napi adag nem haladhatja meg a 3 pezsgőtablettát.

Az Aspirin Plus C Forte (800mg acetilszalicilsav/480mg aszkorbinsav) pezsgőtabletta hatáserőssége nem a legmegfelelőbb serdülők kezelésére. Ezen korosztály részére léteznek egyéb, az acetilszalicilsavat alacsonyabb hatáserősségben tartalmazó készítmények.

 

12 évesnél fiatalabb gyermekek

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nem alkalmazható 12 évesnél fiatalabb gyermekek esetében. Amennyiben a készítményt véletlenül mégis alkalmazná, úgy kérjük olvassa el a „Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt” és az „Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott” pontokban leírtakat.

 

65 éves és annál idősebb betegek és alacsony testtömegű betegek

A lehetséges kísérőbetegségek miatt a lehető legalacsonyabb hatékony dózist kell alkalmazni. Lásd továbbá a 2. pontban a „Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát” és a „Figyelmeztetések és óvintézkedések” pontokat.

 

Csökkent máj- vagy vesefunkciójú betegek, vagy keringési rendellenességben szenvedő betegek

Az adagok csökkentése vagy az adagolási időközök elnyújtása javasolt az alábbi betegek számára:

·                enyhe vagy középsúlyos máj- vagy veseműködési zavar

·                keringési rendellenességek, mint például szívkárosodás vagy jelentős vérzési események

 

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos vese- vagy májműködési zavara, vagy kezeletlen szívműködési zavara van. Lásd a 2. pontban „Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát”.

 

Az alkalmazás időtartama

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert 3 napnál tovább láz esetén, vagy 3-4 napnál tovább fájdalom esetén, kivéve ha kezelőorvosa kifejezetten ezt javasolta.

 

Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott

Hagyja abba a kezelést és haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát, ha túladagolásra gyanakszik.

 

A túladagolás tünetei a következők lehetnek:

·                fülzúgás, hallásvesztés érzése

·                izzadás

·                hányinger, hányás, hasmenés

·                fejfájás

·                szédülés

·                a vesefunkció gyors romlása

Gyermekekben már akár mindössze 100 mg/kg acetilszalicilsav egyszeri bevétele is végzetes lehet.

 

Ha elfelejtette az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazni

Ne alkalmazzon dupla adagot a kimaradt adag pótlására.

 

A készítmény használatával kapcsolatos további kérdéseivel forduljon kezelőorováshoz vagy gyógyszerészéhez.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és azonnal forduljon kezelőorvosához, vagy keresse fel az Önhöz legközelebb eső kórházat, ha a következő jelek bármelyikét tapasztalná:

•      az arc, a nyelv és a légcső duzzanata, amely súlyos légzési nehézséget okozhat, és amely súlyos allergiás reakció tünete (angioödéma)

•      gyomorfájdalom, fekete széklet, véres hányás, kávézacc-szerű hányás, amelyek a gyomor vagy a belek vérzésének a jelei

 

A mellékhatások a következő gyakoriságokkal jelentkezhetnek:

Gyakori: 10-ből 1 embert érinthet

·                a gyomor vagy a belek rendellenességei, úgy mint gyomorégés, hányinger, hányás, emésztési zavarok

 

Nem gyakori: 100-ból 1 embert érinthet

·                a gyomor, a belek vagy a has fájdalma

·                csalánkiütés (urtikária), gyógyszerkiütés, viszketés (pruritus)

 

Ritka: legfeljebb 1000-ből 1 embert érinthet

·                a gyomor-bélrendszer gyulladása és fekélye (gyulladás és fekély a nyelőcső, gyomor vagy belek területén). Ezek a reakciók nem feltétlenül vérzéssel kísértek és az acetilszalicilsav bármely dózisának alkalmazásakor jelentkezhetnek figyelmeztető tünetek nélkül, a kórelőzményben szereplő súlyos gyomor-bélrendszeri esemény nélkül is.

·                túlérzékenységi reakciók, úgy mint asztma, orrfolyás, orrdugulás

 

Nagyon ritka: legfeljebb 10000-ből 1 embert érinthet

·                Rejtett vagy nyílt vérzés a gyomorban vagy a belekben (véres hányás, fekete széklet, stb.), amely vashiányos vérszegénységhez vezet. A vérzés kockázata dózisfüggő.

·               a gyomor-bélrendszer fekélyei és perforációja

·               a húgysav csökkent kiválasztása, amely köszvényt válthat ki azon betegeknél, akiknél a húgysav

       kiválasztása már eleve alacsony

 

Nem ismert gyakoriságú: a rendelkezésre álló adatokból a gyakoriság nem határozható meg

·                megnövekedett transzamináz (májenzim) szintek, csökkent májműködés

·                májsérülés, főleg a májsejtek sérülése

·                csökkent vörösvértest szám (vérszegénység) a vérzés következtében

·                súlyos glükóz-6-dehidrogenáz hiányban szenvedő betegek esetében a vörösvérsejtek száma csökkent, és a vörösvértestek elpusztultak

·                csökkent vérlemezke szám

·                alacsony vércukor szint (hipoglikémia)

·                bőrreakciók

·                túlérzékenységi reakciók, súlyos allergiás reakciók (anafilaxiás reakciók)

A túlérzékenységi reakciók érinthetik a bőrt, a légutakat, a keringési rendszert a gyomor és a bélrendszert, főleg asztmás betegek esetében. A tünetek lehetnek:

-        szöveti duzzanat a folyadéktöbblet következtében

-        vérnyomásesés

-        zihálás, nehézlégzés

-        szív- és légzési nehézség

-        életveszélyes allergiás sokk reakció

-        kiütés, csalánkiütés, viszketés, súlyos allergiás reakció, ide értve az arc vagy a torok duzzanatát

-        asztmás tünetek, az orr belsejének gyulladása, amely tüsszögést, orrfolyást és orrdugulást okozhat

·                vérzések megnyúlt vérzési idővel, úgy mint orrvérzés, fogínyvérzés, a bőr alatti piros pöttyök, a húgy- és ivarszervek vérzései

A vérzési kockázat az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazásának abbahagyását követő 4-8 napig fennállhat. Sebészeti beavatkozások esetén fokozott vérzési kockázattal kell számolni. Koponyaűri és gyomor-bélrendszeri vérzések is jelentkezhetnek. A koponyaűri vérzések végzetesek lehetnek, különösen idősek esetén.

·                súlyos vérzések, agyvérzések, különösen kezeletlen magas vérnyomásos betegek esetében és/vagy véralvadást gátló gyógyszereket (antikoagulánsok) szedő betegek esetében

Egyes elszórt esetekben ezek akár életveszélyesek is lehetnek.

•        Folyadék a tüdőben (nem-kardiogén tüdőödéma) krónikus használat mellett és az acetilszalicilsav túlérzékenységgel összefüggésben

·                csökkent veseműködés a vesefunkció gyors romlásáig, az aszkorbinsav következtében vesekövek

·                hasmenés a nagy dózisú aszkorbinsav alkalmazásakor

·                fejfájás, szédülés, hallásvesztés érzése, fülzúgás, amelyek túladagolás jelei

·                Reye szindróma (tudatvesztés vagy abnormális viselkedés vagy hányás) (lásd a 2. pontot „Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt”)

 

Mellékhatások bejelentése

 

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy, gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A címként feltüntetett lejárati idő után ne szedje ezt a gyógyszert.

A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.         A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta

 

-                 A készítmény hatóanyagai az acetilszalicilsav és aszkorbinsav.

Pezsgőtablettánként tartalmaz:

- 800 mg acetilszalicilsavat és

- 480 mg aszkorbinsavat

-                 Az egyéb összetevők:

            nátrium hidrogén-karbonát (módosított), citromsav, povidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid

 

Milyen az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás

 

Aspirin Plus C Forte 800 mg / 480 mg pezsgőtabletta:

Fehér vagy törtfehér, kerek pezsgőtabletta a tabletta egyik oldalán egy körben elhelyezkedő“BAYER kereszttel” megjelölve.

10 vagy 20 pezsgőtablettát tartalmazó alumínium/papír fóliacsík kartondobozban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

Bayer Hungária Kft.

1123 Budapest,

Alkotás u. 50.

 

Gyártó:

Bayer Bitterfeld GmbH

Salegaster Chausee 1

06803 Bitterfeld-Wolfen

Németország

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

 

Ausztria

Aspirin + C forte 800 mg/480 mg Brausetabletten

Belgium

Aspirine-C forte 800 mg/ 480 mg bruistabletten/comprimés effervescents/Brausetabletten

Cseh Köztársaság

Aspirin C Forte šumivé tablety

Horvátország

Aspirin plus C forte 800 mg/480 mg šumeće tablete

Luxemburg

Aspirine-C forte

Magyarország

Aspirin Plus C Forte 800 mg/400 mg pezsgőtabletta

Szlovák Köztársaság

Aspirin C forte šumivé tablety

Szlovénia

Aspirin plus C fort 800 mg/480 mg šumeče tablete

 

OGYI-T-1507/03                  Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 10 db

OGYI-T-1507/04                  Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 20 db

 

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma:  2015.01.12.

  • Budapest
  • Budapest, III.
    Csobánka tér 1.

    Raktáron

    >
  • Budapest, III.
    Boglár utca 3.

    Raktáron

    >
  • Budapest, III.
    Heltai Jenő tér 1-3.

    Raktáron

    >
  • Budapest, V.
    Irányi utca 15.

    Raktáron

    >
  • Budapest, V.
    Hold utca 21.

    Raktáron

    >
  • Budapest, VIII.
    Rákóczi út 39.

    Raktáron

    >
  • Budapest, IX.
    Lónyay utca 5.

    Raktáron

    >
  • Budapest, IX.
    Könyves Kálmán krt. 12-14.

    Raktáron

    >
  • Budapest, X.
    Kőrösi Csoma sétány 10.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XI.
    Tétényi út 63.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIII.
    Váci út 87.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIII.
    Váci út 9-15.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIII.
    Lehel út 74-76.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIII.
    Pozsonyi út 2.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIII.
    Rokolya utca 1-13.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIV.
    Örs vezér tere 24. (Sugár)

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIV.
    Hungária krt. 48-58.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XIV.
    Kerepesi út 24.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XV.
    Hősök útja 1.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XV.
    Nyírpalota utca 54.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XV.
    Rákos út 5.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XVII.
    Pesti út 34.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XVIII.
    Thököly út 3.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XVIII.
    Nemes utca 16.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XVIII.
    Vándor Sándor utca 1.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XX.
    Igló utca 2.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XXII.
    Káldor Adolf utca 3-5.

    Raktáron

    >
  • Budapest, XXIII.
    Bevásárló utca 2. (Auchan)

    Raktáron

    >
  • Vidék
  • Aszód
    Szabadság tér 2.

    Raktáron

    >
  • Balassagyarmat
    Teleki utca 2.

    Raktáron

    >
  • Bátonyterenye
    Molnár Sándor út 1-3.

    Raktáron

    >
  • Bátonyterenye
    Vasút út 5.

    Raktáron

    >
  • Bázakerettye
    Fő utca 22.

    1-3 munkanapon belül átvehető

    >
  • Békéscsaba
    Andrássy út 37-43. (Csaba Center)

    Raktáron

    >
  • Celldömölk
    Széchenyi utca 5.

    Raktáron

    >
  • Csesztreg
    Rákóczi utca 1.

    1-3 munkanapon belül átvehető

    >
  • Debrecen
    Csapó utca 30. (Fórum)

    Raktáron

    >
  • Debrecen
    Széchenyi u. 1.

    Raktáron

    >
  • Debrecen
    Péterfia út 18. (Debrecen Plaza)

    Raktáron

    >
  • Dombóvár
    Hunyadi tér 27. fsz. 8.

    Raktáron

    >
  • Dombóvár
    Hunyadi János tér 10. A ép. Fsz. 2.

    Raktáron

    >
  • Eger
    Zalár út 9.

    Raktáron

    >
  • Girincs
    Sport tér 1.

    Raktáron

    >
  • Gyöngyös
    Szövetkezet utca 8.

    Raktáron

    >
  • Gyöngyös
    Kossuth Lajos utca 36.

    Raktáron

    >
  • Győr
    Semmelweis utca 8.

    Raktáron

    >
  • Győr
    Vasvári Pál utca 1/a (Győr Plaza)

    Raktáron

    >
  • Győr
    Baross Gábor út 4.

    Raktáron

    >
  • Győr
    Pálffy utca 8.

    Raktáron

    >
  • Győr
    Árpád út 47.

    Raktáron

    >
  • Győr
    Bem tér 14/b

    Raktáron

    >
  • Héviz
    Kossuth Lajos utca 5.

    Raktáron

    >
  • Jánosháza
    Bajcsy-Zsilinszky utca 4.

    Raktáron

    >
  • Kaposvár
    Fő út 37-39.

    Raktáron

    >
  • Kapuvár
    Fő tér 10.

    Raktáron

    >
  • Kecskemét
    Dunaföldvári út 2. (Auchan)

    Raktáron

    >
  • Keszthely
    Rákóczi tér 12/a

    Raktáron

    >
  • Keszthely
    Kossuth Lajos utca 37.

    Raktáron

    >
  • Keszthely
    Tapolcai út 37. (Interspar)

    Raktáron

    >
  • Kisbér
    Batthyányi tér 4.

    Raktáron

    >
  • Kiskunmajsa
    Fő utca 72.

    Raktáron

    >
  • Kisvárda
    Városmajor utca 72.

    Raktáron

    >
  • Kunszentmárton
    Kossuth utca 4.

    Raktáron

    >
  • Kőszeg
    Pogányi út 7.

    Raktáron

    >
  • Lenti
    Takarék köz 10/A.

    1-3 munkanapon belül átvehető

    >
  • Maglód
    Eszterházy János utca 1. (Auchan)

    Raktáron

    >
  • Mikepércs
    Orosz István utca 12.

    Raktáron

    >
  • Miskolc
    Szentgyörgy utca 25.

    Raktáron

    >
  • Miskolc
    József Attila út 87. (Auchan)

    Raktáron

    >
  • Miskolc
    Árpád utca 25. fszt. 2.

    Raktáron

    >
  • Mohács
    Kossuth Lajos utca 66.

    Raktáron

    >
  • Nagykanizsa
    Tavasz utca 26.

    1-3 munkanapon belül átvehető

    >
  • Nagykanizsa
    Rozgonyi utca 1.

    Raktáron

    >
  • Nagykanizsa
    Táborhely utca 4.

    Raktáron

    >
  • Nyíregyháza
    Hősök tere 1.

    Raktáron

    >
  • Nyíregyháza
    Pazonyi út 36. (Tesco)

    Raktáron

    >
  • Pacsa
    Szent István tér 7.

    Raktáron

    >
  • Pilisvörösvár
    Fő utca 124.

    Raktáron

    >
  • Páka
    Petőfi utca 2.

    1-3 munkanapon belül átvehető

    >
  • Pápa
    Fő utca 24-26. fszt. 1.

    Raktáron

    >
  • Pécs
    Citrom utca 10.

    Raktáron

    >
  • Pécs
    Egressy utca 1.

    Raktáron

    >
  • Salgótarján
    Fő tér 2.

    Raktáron

    >
  • Szeged
    Londoni krt. 3. (Árkád)

    Raktáron

    >
  • Szekszárd
    Tartsay Vilmos utca 9. (Interspar)

    Raktáron

    >
  • Szekszárd
    Széchenyi utca 64.

    Raktáron

    >
  • Szigetszentmiklós
    Radnóti utca 4.

    Raktáron

    >
  • Szolnok
    Ady Endre utca 28/a (Pláza)

    Raktáron

    >
  • Szombathely
    Stromfeld Aurél utca 15/A

    Raktáron

    >
  • Szombathely
    Fő tér 31.

    Raktáron

    >
  • Szombathely
    Fő tér 12.

    Raktáron

    >
  • Szombathely
    Újvilág utca 1. (Interspar)

    Raktáron

    >
  • Szécsény
    Rákóczi út 94.

    Raktáron

    >
  • Szécsény
    Király utca 1.

    Raktáron

    >
  • Székesfehérvár
    Sostói ipari park, Holland fasor 2. (Auchan)

    Raktáron

    >
  • Székesfehérvár
    Aszalvölgyi út 1. (Tesco)

    Raktáron

    >
  • Székesfehérvár
    Távirda utca 8.

    Raktáron

    >
  • Sármellék
    Dózsa utca 103.

    Raktáron

    >
  • Sárvár
    Alkotmány körtér 4.

    Raktáron

    >
  • Tiszafüred
    Fő út 27.

    Raktáron

    >
  • Veszprém
    Kossuth Lajos utca 8

    Raktáron

    >
  • Veszprém
    Ady Endre utca 71/b

    Raktáron

    >
  • Vác
    Zrínyi Miklós utca 9.

    Raktáron

    >
  • Zalaapáti
    Szt.István tér 7.

    Raktáron

    >
  • Zalaegerszeg
    Kossuth u. 29-33.

    Raktáron

    >
  • Zalaegerszeg
    Köztársaság utca 55.

    Raktáron

    >
  • Zalaegerszeg
    Landorhegyi utca 4.

    Raktáron

    >
  • Zalaegerszeg
    Széchenyi tér 2.

    Raktáron

    >
  • Zalakaros
    Fő út 1.

    Raktáron

    >
  • Zalakomár
    Árpád utca 8.

    Raktáron

    >
  • Zalaszentgrót
    Dózsa utca 9.

    Raktáron

    >
  • Érd
    Bajcsy-Zsilinszky út 40

    Raktáron

    >
  • Ózd
    Vasvár út 52-60.

    Raktáron

    >

A készletinformációk tájékoztató jellegűek, a termék átvételi lehetőségéről e-mailben értesítjük!

Ingyenes személyes átvétel az ország 115 pontján!

Rendeljen most, és vegye át akár néhány órán belül* rendelését az ország 115 BENU Gyógyszertárának egyikében ingyenesen.

 

Kiszállítás futárszolgálattal, 11 000 Ft-tól ingyenesen!

Válassza futárszolgálati kiszállítás szolgáltatásunkat és rendelését akár a következő munkanapon** kézbesítjük. A szolgáltatás díja 695 Ft, 11 000 Ft feletti megrendelés esetén ingyenes! Átlagos szállítási idő: 1-3 munkanap.

 

Csomagátvétel akár éjjel-nappal: PostaPont

Nem akar igazodni a futárhoz, esetleg az Ön közelében nincs BENU Gyógyszertár? Válassza a PostaPont átvételt és vegye át az ország több ezer pontján kényelmesen csomagját, csomagautomatából akár éjjel-nappal. A szolgáltatás díja 695 Ft, 11 000 Ft feletti rendelés esetén ingyenes. 2017.10.06-tól technikai okok miatt a szolgáltatás szünetel.



*Tájékoztató jellegű adat, Amennyiben a megrendelésben szereplő összes termék elérhetősége a kiválasztott gyógyszertárban Raktáron. Minden megrendelést a kiválasztott gyógyszertár raktáron lévő termékek esetében 1 munkanapon belül visszaigazol, az átlagos visszaigazolási idő 4 óra. Amennyiben a kiválasztott gyógyszertárban legalább 1 termék nem elérhető a rendelésből, így a rendelés visszaigazolása a hiányzó termék beérkezésének napján kerül visszaigazolásra, mely akár 3 munkanap is lehet.

 

**Tájékoztató jellegű adat, Amennyiben a megrendelését munkanapon reggel 8 órág leadja ésa  termék raktáron van, rendelése a következő munkanapon kézbesítésre kerül, a 8 óra után leadott megrendelések leghamarabb a második munkanapon kerülnek kiszállításra. A kiszállítás átlagos ideje: 1-3 munkanap.

  • Kérdése lenne, de nincs ideje leszaladni a gyógyszertárba? Írja meg kérdését röviden, és gyógyszerészünk három napon belül válaszol Önnek.

Szabályzat
Igyenes szállítás

Termék hozzáadva a kosárhozx

Hatóanyag:
Kosár megtekintése

Hiba!x

Nem adhat hozzá 100-nál több terméket a kosárhoz.

Hiba!x

A termékből nincs az Ön által kért mennyiség készleten.
Maximális rendelhető mennyiség: