Gyógyvizek egészségügyi problémákra

Gyógyvizek egészségügyi problémákra
  A gyógyvizek jótékony hatásait régóta ismeri és ki is használja az ember, így nem meglepő, hogy napjainkban is nagy népszerűségnek örvend gyógyfürdőkbe járni vagy gyógyvizeket fogyasztani. A gyógyvizek alkalmazását legtöbbször az időskorral hozzák párhuzamba, pedig ugyanúgy tudnak segíteni a fiatalabbak egészségügyi problémáin is, illetve gyorsíthatják gyógyulásukat különféle betegségekből. Azt azonban sokszor nehéz eldönteni, hogy az egyes betegségek kezeléséhez konkrétan milyen gyógyvíz ajánlatos. Azért, mert a gyógyvizek és az emberek is nagyon sokfélék. Előbbieknél még hasonló összetétellel bírók is okozhatnak eltérő eredményt, utóbbiak esetében pedig a különféle érzékenységek vagy éppen a betegség súlyossága okoz nehézségeket. Az viszont kijelenthető, hogy a gyógyvizek leginkább mozgásszervi problémáknál, nőgyógyászati megbetegedések esetében vagy sport és egyéb sérüléseknél, érszűkületek bizonyos formáinál, emésztési problémáknál, illetve bőrbetegségeknél működnek kifejezetten jól. Hatékonyság szerint így azért valamennyire lehet csoportosítani őket.

Melyik gyógyvíz milyen problémára jó?

Kénes gyógyvizek: leginkább a reumás betegségek esetében hatékonyak, de nagyon jól kezelnek egyes bőrbetegségeket is, mint például a pikkelysömör vagy az ekcéma. Radonos-kénes vizek esetében már fájdalomcsillapító hatás is fellép, és ezek befolyásolhatják az anyagcserét is.

Brómos- jódos gyógyvizek: ivókúra formájában pajzsmirigybetegségre jók, fürdőként alkalmazva a reumát, bőrbetegségeket és nőgyógyászati problémákat is kezelhetünk velük. Kloridos vizek: kifejezetten hatásosak lehetnek nőgyógyászati problémák során, bőrbetegségeknél, illetve ivókúraként hurutos megbetegedéseket gyógyíthatunk velük. Szén-dioxid tartalmú gyógyvizek: stresszoldásért ilyen fürdőt keressünk, de a szénsavas vizek nagyon hatékonyak kardiológiai betegségek és magas vérnyomás esetében is. Szulfátos gyógyvizek: ivókúraként hashajtásra valók, de kezelhetünk velük gyomor-, bél-, máj, és epebetegségeket is. Földes-meszes gyógyvizek: szív- és gyomorbetegségek esetén keressük őket, illetve csontritkulás és reumás problémák esetén. Alkalikus vizek: bélhurut, gyomorhurut vagy éppen gyomorsavtúltengés esetén érdemes bevetni őket, de légúti hurut kezelésében is erősek. Magas vastartalmú gyógyvizek: ivókúraként alkalmazva egyszerre több szervünkre is képesek kedvező hatást kifejteni. Fontos megjegyezni azonban, hogy a fogyasztás vagy a fürdő sem alkalmazható ugyanúgy mindenkinél, tekintettel az érzékenységekre, ugyanakkor egyes szervi problémákra, krónikus betegségekre. Így mielőtt gyógyvizes kúrába kezdenénk, mindenképp konzultáljunk szakemberrel!  
2017. július 11.

Kiemelt ajánlatunk

Akciós ajánlataink