A 12 éven át tartó kutatás több mint 7000 dolgozó felnőtt életét és egészségi állapotát követte nyomon 2003 és 2015 között. A résztvevőket négy, az átlagos heti munkaórák száma szerinti csoportba osztották be, így voltak a 15-34, 35-40, 41-44, illetve 45 és annál több órát munkával töltők. A 12 év alatt a kutatásban vizsgáltak 10 százalékánál alakult ki cukorbetegség, amely gyakori volt a férfiak, az idősebbek és a súlyfelesleggel rendelkezők körében. Azonban, amikor a munkaórák számát vették figyelembe, a férfiak esetében – a kutatók számára is meglepő módon – a több óra a cukorbetegség kockázatának csökkenését jelentette.
A nőknél ellenben ez nem így volt. Kiemelkedően észlelhető a különbség a 35-40 órát és a 45 óránál is többet dolgozók között, mivel utóbbiaknál igencsak jelentősen megemelkedett a cukorbetegség kockázata (63%). A tanulmány szerzői a lehetséges okok között felvetették a 40 óránál hosszabb munkaidőkben a stressz mértékének emelkedését, illetve az emiatt bekövetkező hormonális változásokat, amelyek mentális és egészségügyi panaszokat is okozhatnak. Azonban mivel a kutatás megfigyelő jellegű volt, óva intenek attól, hogy csak és kizárólag a munkaórákat okoljuk a diabétesz kialakulásáért.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:
A munkaidő tekintetében a nemek közötti különbséget viszont egyelőre nem tudták megmagyarázni. Egy lehetséges indoknak tartják a családi szerepek felosztását. Mint tudjuk, sok nő vállalja magára házimunkák és a gyermeknevelés feladatainak nagyobb részét is, így könnyen lehet, hogy ez a munkaórák nagy számával párosítva már igazán komoly egészségügyi hatásokat produkál.

Az aranyat érő almaecet
Noha az almaecetnek évről évre egyre nagyobb a rajongótábora, sokan még mindig nem tudják, pontosan miben is rejlik a varázsereje. Ezért is járjuk most körbe alaposabban.

A sorozatnézés negatív hatásai
Ismert tény, hogy az elmúlt évtizedekben drasztikusan nőtt a televízió előtt töltött órák száma, aminek súlyos egészségi kockázatai vannak. Az új sorozat-centrikus online szolgáltatásokkal pedig csak nőtt a képernyő előtt töltött idő hossza is.

Mely vércsoport milyen betegségre tesz hajlamossá?
Hacsak nem adunk rendszeresen vért, nem valószínű, hogy sokat foglalkozunk vércsoportunkkal. Pedig ezek a betű és jelkombinációk többet jelentenek, mint gondolnánk, és még az egészségi állapotunkra leselkedő veszélyeket is előre jelezhetik.

Újabb ok, amiért félhetünk a légszennyezéstől
A légszennyezés már így is rengeteg probléma kiváltója, de egy nemrégiben nyilvánosságra hozott kutatás annak újabb veszélyét fedezte fel: kiderült, hogy a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásában is szerepet játszik.