#1 – Maximum 20-50 gramm szénhidrát naponta
A ketogén diéta alapja, hogy el kell érnünk azt az állapotot, amely során a szervezetünk a szénhidrátok helyett elsődlegesen a zsírt égeti el. Ehhez naponta nem ehetünk 20-50 grammnál több szénhidrátot. A legcélszerűbb, ha rostban gazdag élelmiszereket fogyasztunk, ugyanis ezekkel alacsonyan tudjuk tartani a szénhidrátbevitelt, viszont elegendő tápanyaghoz, és vitaminhoz juttatjuk a szervezetünket.
#2 – Megfelelő fehérjemennyiség
A fehérjék kismértékben befolyással vannak az inzulintermelésre. Ez azt jelenti, hogy ha túl sokat juttatunk a szervezetünkbe, akkor zavar léphet fel a ketonok májban történő termelése során. Tudni kell, hogy testünk a fehérjetöbbletet képes vércukorrá alakítani abban az esetben, ha a szénhidrátokból már nem tud elegendő energiát nyerni. Ez azonban egy nem kívánatos folyamat, hiszen ezáltal elhagynánk a ketózis állapotát, amikor a testünk a zsírokat kezdi el égetni, mivel a szénhidrátokat nem tudja. Egy átlagos ketogén diéta során kb. 0,7-0,9 gramm fehérjét ajánlott bevinnünk a szervezetünkbe testtömeg-kilogrammonként napi szinten.
BENU Online Gyógyszertár ajánlata:
XLS (XL-S) Medical tabletta 180x
<p>Az XL-S Medical tabletta természetes és klinikailag igazolt hatóanyaga képes megkötni a táplálékkal bevitt zsír 28%-át, valamint csökkenti az étvágyat és a nassolási vágyat.</p>
16 990 Ft helyett:13 990 Ft
#3 – Elegendő mennyiségű zsírt kell ennünk
Az emberek nagy része szénhidrátban gazdag élelmiszerekkel viszik be a legtöbb kalóriát, méghozzá cukorból és gabonafélékből. A ketogén diéta során ezeket mindenféleképpen ki kell váltani magas zsírtartamú ételekkel. Mindig tartsuk szem előtt, hogy a ketogén diéta egy zsírban gazdag fogyókúra. Általánosságban elmondható, hogy az elfogyasztott kalóriák 70 százaléka zsírokból tevődik össze.
#4 – Jó zsírt kell fogyasztanunk
Természetesen a zsírok közt is van jó és rossz, így nagyon fontos, hogy fokozottan figyeljünk arra, hogy ne az utóbbiból fogyasszunk sokat. Leginkább a növényi olajokat ajánlott kerülni, ugyanis ezekben nagyon sok Omega-6 található, melynek túlfogyasztása gyulladás fokozó hatással bír. Ketogén diéta során telített zsírsavakat (kókuszolaj), egyszeresen telítetlen zsírsavakat (avokádó, olívaolaj), és többszörösen telítetlen zsírsavakat (zsíros hal, tojás) ajánlott fogyasztani.
#5 – Elegendő mennyiségű kalóriát kell bevinnünk
Ha fogyni szeretnénk, értelemszerűen kevesebb kalóriát kell bevinnünk a szervezetünkbe. Ennek ellenére arra is kell figyelnünk, hogy ez a mennyiség ne legyen túlzottan kevés, ugyanis ebben az esetben épp az ellenkezőjét fogjuk elérni. Ha drasztikusan csökkentjük a kalóriabevitelt, pár nap elteltével lelassul az anyagcserénk, továbbá a szervezetünk félteni kezdi a zsírtartalékait, így leáll a fogyás. A tökéletes arány, ha 20 százalékkal kevesebb kalóriát viszünk be, mint amennyit elégetünk.
#6 – Elegendő mennyiségű alvás
Az alvás hiánya is befolyásolhatja a súlyunkat, a ketogén diéta során pedig akár azt is eredményezheti, hogy alig veszítünk a súlyunkból. Fogyókúrák kapcsán az emberek mindig csak a mozgásra és az étkezésre figyelnek, annak ellenére, hogy az alvás mennyisége is komoly befolyással van a diéta sikerességére. Több kutatás is bebizonyította, hogy legalább 7-9 óra alvásra van szüksége a szervezetünknek ahhoz, hogy felgyorsuljon a fogyás folyamata, illetve enyhüljön a napközbeni éhségérzet.

A diétás étrend aranyszabályai
Annak érdekében, hogy a szervezetünk egészséges legyen, energiára és számos tápanyagra van szüksége. Mindegy, hogy fogyni szeretnénk vagy egyszerűen jobban szeretnénk táplálkozni, az alábbi szabályokat kell hozzá betartanunk.

Egészséges és diétás köretek karácsonyra
Előzzük meg a karácsonyi plusz kilókat egy olyan menüvel, melynek legfontosabb elemei az egészséges és diétás köretek, ugyanis a hagyományos köretek azok, melyek a legtöbb problémát okozzák.

Egészséges karácsonyi menü dietetikusok szemével
Mennyire táplálkozunk helyesen az ünnepek alatt, és mit kell tennünk azért, hogy ne plusz kilókkal indítsuk a következő évet? Íme, a fő elvek.

Hogyan ne legyen káros a fogyókúra?
Életében minimum egyszer mindenki megpróbálkozik a diétázással, hogy megszabaduljon a plusz kilóktól. Ezzel nincs is semmi baj, viszont annak érdekében, hogy ne károsítsuk a fogyókúra során a szervezetünket, oda kell figyelnünk néhány fontos dologra.

Kerülje őket! Ez az 5 leghizlalóbb nyári étel
Nyáron sokszor észre sem vesszük, hogy több kalóriát viszünk be, mint általában. Íme, a nyár 5 leghizlalóbb étele!