A megfázás kezelése házilag

megfázás kezelése házilag

Kapcsolódó tünetek:

Húsleves

A húsleves talán nem nevezhető gyógymódnak, de ez egy nagyszerű választás, amikor megfázásos betegséggel küzdünk. Kutatások szerint egy tál csirkehúsleves sok zöldséggel lassíthatja a neutrofilok mozgását a szervezetben. A neutrofilok a fehérvérsejtek bizonyos típusai. Ezek segítenek megvédeni a szervezetet a fertőzésektől. Mikor lassan mozognak, egyre inkább koncentrálódnak a testük azon területeire, ahol a leginkább szükség van rájuk. Egy tanulmány megállapította azt is,  hogy a csirkehúsleves hatékonyan csökkentette a felső légúti fertőzések tüneteit. Az alacsony nátrium mennyiséget tartalmazó leves sok tápértéket hordoz magában, és segít hidratálódni. Így biztosan állíthatjuk, hogy náthásan egy leves a legjobb választás ebédre vagy vacsorára!

Gyömbér

A gyömbér gyökérének egészségügyi előnyeit már évszázadokkal ezelőtt megfigyelték, de most már tudományos bizonyítéka is van a gyógyító tulajdonságainak. Néhány szelet nyers gyömbér forró (de nem forrásban lévő) vízben, segíthet megnyugtatni a köhögést vagy a torokfájást. A kutatások szerint elhárítja az émelygés érzését, amely gyakran jár az influenzával és a megfázással. Bizonyított, hogy már 1 gramm gyömbér elfogyasztása is segít a hányinger csillapításában!

Méz

A méz különféle antibakteriális és antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik. A citromos és mézes tea fogyasztása csillapítja a torok fájdalmát. A kutatások szerint, a méz is hatékony köhögéscsillapító: gyermekeknek adott 10 gramm méz lefekvéskor csökkentette a köhögési tüneteik súlyosságát. A gyerekek sokkal nyugodtabban aludtak, ami szintén segít csökkenteni a megfázásos tüneteket. Figyelem! A méz 1 éves kor alatt nem adható!

Fokhagyma

A fokhagyma allicint tartalmaz, mely vegyület antimikrobiális tulajdonságokkal bír. A fokhagyma fogyasztása segít enyhíteni a tüneteket megfázáskor, de egyes kutatások szerint egyfajta természetes probiotikumként segít elkerülni a megfertőződést!

Echinacea

Az amerikai indiánok több, mint 400 éve használják az echinacea növény virágát és gyökerét a fertőzések kezelésére. Aktív összetevői közé tartoznak a flavonoidok, olyan vegyi anyagok, amelyeknek számos terápiás hatásuk van a testben, például a flavonoidok erősítik az immunrendszerét és csökkenthetik a gyulladást. A gyógynövény hatékonyságát a megfázás és az influenza elleni küzdelemben javasolják leginkább, de megelőzésként is sikeresen használható! Alkalmazása mellet a betegség hossza is csökkenhet. Egészséges felnőttként, megelőzésre 1-2 gramm echinacea gyökerét vagy virágát szedje naponta háromszor, egy hétig!

C-vitamin

A C-vitamin fontos szerepet játszik a szervezetben, és számos jótékony hatása van az  egészségre. Fontos, hogy szervezete a betegség során megkapja az immunrendszerének támogatást nyújtó C-vitamint. Az elegendő C-vitamin hozzájárul a felső légúti fertőzések és egyéb betegségek felszámolásához.

Probiotikumok

A probiotikumok "barátságos" baktériumok, amelyek megtalálhatók a szervezetben, bizonyos ételekben és kiegészítőkben. Segíthetnek a bélrendszer és az immunrendszer egészséges megőrzésében, és a kutatások azt mutatják, hogy a probiotikumok csökkenthetik a felső légúti fertőzések esélyét.

Hasznos baktériumok legtermészetesebb mindennapi forrása a joghurt rendszeres beépítése az étrendbe! Az immunrendszerének  nyújtott előnyei mellett, a joghurt egészséges táplálék, amely sok fehérjét és kalciumot tartalmaz. Válasszon olyan terméket amelyek élő baktériumokat tartalmaznak, azaz élőflórás készítmények!

Sok folyadék

Az emelt mennyiségű folyadék bevitele is segít a gyógyulásban! A folyamatos folyadékpótlás nedvesíti a fájó, száraz torkot, mely enyhíti a tüneteket és fertőtleníti a területet. A baktériumok és vírusok jelenléte fokozza a kiszáradás esélyét! Fogyasszon legalább napi 3 liter mézes-citromos teát, gyömbért, levest és vizet!

Sóterápia

A só antibakteriális és nyákoldó hatású. A leghatásosabb módszer a száraz sós levegő belélegzése, melyet speciális sóterápiás klinikákon és rendelőkben érhet el. Ezenkívül hatásos lehet a sós vizes arcüreg öblítés is, melyre speciális gyógyászati segédeszközt vásárolhat. Ehhez használjon fiziológiás sóoldatot, vagy Salvus vizet!

Párásítás

A párásításnak a legnagyobb szerepe a megelőzésben van. A száraz levegő ugyanis kiszárítja a légutakat, ezzel az ellenálló nyákréteget megszüntetve. Így a baktériumok könnyebben megtelepednek a légutakban. A párásítás segít a már megbetegedett szervezetnek is. Az eukaliptuszos illóolaj hozzáadása a szobai párologtatóban például, segíti a légzés stimulációját!

Pihenés

Az a sokszor mellőzött terápiás módszer, mely az összes többi hatékonyságát megtöbbszörözi! Ne felejtse el, attól, hogy tüneteit csillapította, a betegség még nem szűnt meg és a gyógyuláshoz valódi pihenésre van szüksége a szervezetnek!
2020. január 15.

Kiemelt ajánlatunk

Akciós ajánlataink

Kapcsolódó cikkek